Soutěže se zúčastnilo šest týmů z České republiky, a to: Majetín u Olomouce, Šohaji z Březové, Chata Lopeník, Lékaři bez hranic z Hranic na Moravě, obec Březová a Valašské Kopanice Štítná nad Vláří a dalších šest týmů ze Slovenské republiky: Polnohospodářské družstvo Bošáca, Zemani ze Zemianského Podhradia, Polovnické družstvo Bošáca, obec Bošáca, Čababaři z Nové Bošáce a obec Trenčianske Bohuslavice. Jeden tým byl dokonce česko-slovenský, a to Moravské Lieskové Strání.

Od sedmi hodin plnili ve sportovním areálu řezníci a jejich pomocníci kotle masem a kořením, aby se po 13. hodině mohly vyhodnotit jejich výrobky.

Poté diváci a hosté ochutnávali nespočet jitrnic, jelit, fašírky, ovarovice, tlačenky a další speciality. Celou akci doplňovaly svým vystoupením folklorní soubory Dúbrava a Zpěvulenky z Březové a také folkloristé z Majetína. Představilo se rovněž březovské uskupení seniorů.

„O zpestření se postaral koňský potah s vozkou Vojtěchem Vráblíkem z Lopeníku, který vozil zájemce okružní jízdou po obci," prozradil starosta Březové Josef Trecha za pořadatele, obec Březovou. Komise hodnotila soutěžící v různých kategoriích, proto si také všechny týmy odvezly první místo.

Autor: MARKÉTA KONČITÍKOVÁ