Autorem loga divadla je absolvent Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze obor Design II. Michal Malina. Sympatický mladík zvítězil v soutěži, do níž vedení divadla přizvalo čtveřici výtvarníků. „Logo si musí umět získat pozornost, ať už v kladném či záporném smyslu,“ řekl výtvarník.

Proč jste se rozhodl zapojit do soutěže o nové logo Slováckého divadla?

Byla to pro mě velká výzva a jelikož mám ke kultuře vztah, jsem soutěživý typ a ještě k tomu hradišťák, nebylo nad čím přemýšlet.

Co je podle vás obecně na logu nejdůležitější?

Logo si musí umět získat pozornost, ať už v kladném či záporném smyslu. Pokud má tuhle vlastnost, pak umí být zapamatovatelné a dokáže sloužit jako logo. Následuje čitelnost a jednoduchost. Jednoduchost taktéž z hlediska výroby a aplikace loga.

Jak máme číst váš návrh? Co všechno je v něm ukryto?

Z leva doprava. (smích) Logo samozřejmě obsahuje název Slováckého divadla i místo jeho existence. Dominantní je symbol hlavy, který mně osobně se někdy jeví jako šťastný a jindy jako zlý. Hlava se dá číst i jako iniciála Slováckého divadla S : D

Kde jste hledal inspiraci?

Inspirace se dá hledat různě, i v samotném divadle je jí dost. Nakonec jsem se nechal inspirovat smajlíky, kteří jsou známí například z e-mailů či SMS zpráv.

Co máte jako divák v divadle rád? Jaký žánr je vám nejbližší?

Nejraději se v divadle směju, mám rád skrytá tajemství. Jsou mi sympatické smysluplné komedie a parodie, ale není mi cizí ani drama.

Josef Kajetán