„Dorty jsem pekla už nějakou dobu, ale pak v mém životě nastalo takové trošku těžší období a já jsem potřebovala nějak zaměstnat ruce, aby hlava tolik nepřemýšlela. Dorty se na nějakou dobu staly takovou terapií," přiznává mladá cukrářka. Dodává, že si uvědomila, že ke svému životu potřebuje kreativní práci, kde může popustit uzdu své fantazii a v dortech se našla. Postupem času prý už bylo zakázek tolik, že pracovala každý den do noci a ráno pak šla do práce.

Nevěstám připraví tak zvaný sladký bar

„Srdce zvítězilo nad hlavou a já jsem se rozhodla dát v práci výpověď a začít se naplno věnovat mé vášni – dortům," usmívá se Markéta Sukupová. Cukrařina je podle jejích slov dřina, ale svou práci miluje a hrozně ji baví. Prostřednictvím svých dortů může totiž dělat radost jiným lidem. Když zákazníkovi odevzdává dort a vidí rozzářené oči, a jakou dort udělal radost a potěšil, je pro to ni ta největší odměna a povzbuzení do další práce. V současné době vyrobí šest až osm dortů za týden, pokud se jedná o svatební, tak maximum, které lze za ten týden zvládnout, jsou tři svatby. „Pro mě je totiž naprosto prvořadá kvalita a perfektní zpracování, a proto přijímám jen takové množství zakázek, abych se každému výrobku mohla maximálně věnovat a výsledek byl dokonalý," upozorňuje Markéta Sukupová.

Klasické zákusky a cukroví nedělá. Specializuji se na zakázkovou výrobu. „Zvláště nevěsty mají zájem na svatby o takzvaný sladký bar – to je takový sladký koutek, kterému dominuje svatební dort, doplněný různými menšími dortíky, cupcakes, lízátky a dalšími cukrovinkami, vytvořeno a naaranžováno tak, aby spolu vše navzájem ladilo," popisuje cukrářka, co se u ní dá objednat.

Vítězní čtyřpatrový dort vážil 30 kg, každé patro mělo svoji chuť

Pro soutěž vybrala dort Třpytivá kráska. Jeho příprava trvala týden, a potom ho na místě musela ještě dotvořit. „Měl téměř třicet kilo, takže manipulace s ním byla náročná, nejhorší pak samotný převoz do Prahy na finále," prozrazuje Markéta Sukupová. Každé ze čtyř pater mělo jinou příchuť. Spodní, největší, část se skládala z vanilkového korpusu, vanilkového krému doplněného mandarinkami. Druhé patro obsahovalo mramorový korpus s lehkým vanilkovým krémem a malinami. Třetí byl čokoládový korpus s čokoládovým krémem 
s višněmi a poslední čtvrté patro vytvořila z ořechového korpusu, karamelového krému se zrnkem soli doplněného banánem. Porota tento výtvor ohodnotila jako nejlepší, a tak cukrářka z Kunovic porazila všechny své konkurenty.

Jako cenu získala kurz 
v hodnotě 50 tisíc korun vedený světoznámým cukrářským mistrem a bývalým presidentem německého svazu cukrářů, Robertem Oppenederem. Na soutěž Markétu Sukupovou upozornila kamarádka. Nejdříve nechtěla, ale pak to 
v ní začalo hlodat a nakonec si řekla, že se má zkusit všechno.

„Přihlášku s fotkou dortu a vypracovaným projektem jsem poslala poslední den před uzávěrkou. Vůbec jsem nečekala, že to vyjde a ono to vyšlo. Porota mě vybrala mezi deset nejlepších dortů z České republiky a Slovenska," uzavírá čtyřiatřicetiletá cukrářka.