Jednání se uskuteční od 22. do 29. listopadu na indonéském ostrově Bali. Vlčnovjané cítí, že by na něm mohla být završena asi pětiletá snaha folkloristů o zápis mezi nehmotné perly světa.

„Já jsem napjatý jako guma v trenkách. Přiznám se, že je to jeden z mých životních snů, který se mi teď možná splní,“ řekl starosta obce Jan Pijáček (ODS). Delegáti na Bali nebudou posuzovat jen Jízdu králů, ale všechny žádosti, které přišly z celého světa. „Ještě před dvěma lety tam bylo nehmotných statků kolem 80. Teď, alespoň z mně dostupných informací, bylo připraveno nějakých 200 žádostí,“ dodal Pijáček. Pokud bude Jízda králů zapsána na seznam UNESCO, půjde o nejvyšší možnou certifikaci tohoto obyčeje. „Posuzuje to obrovské množství odborníků, kteří řeknou, ano, tohle je něco opravdu výjimečného, a to v rámci celého světa. Má to i další souvislosti, metodické vedení tohoto fenoménu, o které se již nyní stará Národní ústav lidové kultury ve Strážnici a také výraznější podporu ministerstva kultury,“ popsal starosta.

Pokud do Vlčnova přijde zpráva, že Jízda králů v Indonésii uspěla, čekají obec oslavy. „Na úřadě si dáme štamprličku a otevřeme šampaňské, příští rok by Jízda králů byla slavnostnější. Bude to ale velká událost pro celou Českou republiku. Dosud máme na tomto seznamu zapsaný slovácký tanec verbuňk, masopust na Hlinecku a sokolnictví. Jízda králů by byla čtvrtou,“ řekl Pijáček.