V areálu sedmnácti vinných sklepů se sešlo několik stovek vinařů a ctitelů vína z Kudlovic a okolí, aby se zde zaposlouchali do slováckých písniček v podání cimbálové muziky Mladí Burčáci a ženského sboru z Kudlovic. O víně a vinařích, kteří ho pěstují, ošetřují a nabízejí, pohovořil uznávaný odborník Vojtěch Luža starší z Velehradu. Jemu se v závěru komponovaného pořadu dostalo vysoké pocty. Vinaři z Hubáčkovy sklepní ulice mu za jeho přínos vinohradnictví a vinařství v podchřibské oblasti udělili titul Posel svatého Urbana.

Majitelé sedmnácti vinných sklepů nabídli k ochutnání na sto sedmdesát různých vín. „Máme radost, že se z otvírání sklepů v našem vinném žlebu stává tradice. Ačkoliv v Kudlovicích zatím nebyla oficiálně pojmenována ani jedna ulice, tahle nese název Hubáčkova. Dostala ji na počest dnes už nežijícího zakladatele zdejších vinných sklepů Stanislava Hubáčka,“ objasňuje třiačtyřicetiletý Miroslav Stuchlík, jeden z pořádajících vinařů. Ti před konáním akce odvedli za finančního přispění radnice v Hubáčkově ulici kus práce. „Vybudovali v ní opěrnou zídku s lavičkami, která by měla zabránit sesuvu půdy z příkrého svahu proti sklepům, ale také ji zútulnila. Svůj díl péče dostala i stometrová cesta vedoucí ke sklepům. K celkové rekonstrukci komunikace ke sklepům přikročíme až po výměně dosluhující kanalizace a vybudování čistírny odpadních vod,“ naznačil kudlovický starosta Zdeněk Jabůrek.

„Už potřetí jsme mohli vychutnat dary kudlovického vína, ale také nás potěšily písničky kudlovických žen a tóny cimbálovky, s níž si sólo zapěl senátor Josef Vaculík,“ svěřil se František Maňásek z Babic, Jiří Nováček ze Strážnice a Tomáš Verbík z Uherského Hradiště.