Oba celky do letošní sezóny značně posílili a do jejich kádrů přišlo několik výrazných a zkušených posil. V celku Uherského Brodu jsou to Hlatký, Peterka a Kubiš a na straně jejich soupeře například Sladký s Novákem. A v nedělním utkání půjde o hodně. Pokud totiž Broďané uhrají alespoň nerozhodný výsledek, zahájí boje v play off z výhodnější pozice. A protože Hradiště by jistě rádo svému soupeři oplatilo domácí porážku v poměru 3:4, očekává se nejen plný dům, ale také velká bitva ve skvělé atmosféře.

Dobrá podívaná se nabízí také ve Starém Městě na Širůchu. Tam prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město přivítají dnes od 18 hodin svého odvěkého soupeře z Poštorné a zítra si to rozdají od 17 hodin s celkem Brna.V samotné soutěži jsou svěřenci trenéra Vrobela zatím na čtvrtém místě s trojbodovou ztrátou na vedoucí ČZU Praha. V domácích zápasech však věří nejen v diváckou podporu, ale také v plný bodový zisk.

Dalším zajímavým sportem, který bude v našem regionu k vidění, je florbal. Tento sport se v posledních letech stále více tlačí na výsluní. Velkou zásluhu na tom má naše mužská reprezentace, která na nedávném mistrovství světa, které se hrálo v Praze, nejen vybojovala čtvrté místo, ale i dokázala přilákat do O2 Areny na své zápasy desetitisícové návštěvy. A pokud chcete vidět florbalový zápas „naživo“, pak máte šanci zítra. V kunovické sportovní hale se hraje další kolo zlínské ligy. Domácí FBK Kunovští Orli, kteří jsou lídry této soutěže, se v něm od 11 hodin střetnou s FBC Květná a v 16 hodin přivítají celek Vsetína. Kunovjany v těchto zápasech poprvé povede nový trenér Petr Bilík. Proto neváhejte a běžte se podívat.

Všechny tyto akce, o kterých jsem se zmínil, jsou pouze k dívání, což je sice zábavné, ale pokud máte raději pohyb, pak trochu statické. Proto vás chci upozornit na zítřejší akci, do které se může zapojit každý. Přesně v 10 hodin a třicet minut začíná registrace zájemců na petanquový turnaj Zmrzlé kule v Buchlovicích. Přihlásit se může kdokoliv a obavu nemusí mít ani ti, kteří tento sport nikdy neprovozovali. U petanque nezáleží na věku, hrát se dá od pěti až do 95 let a možná ještě déle. Stačí jen vzít koule a naházet je co nejblíže k maličké kuličce, které se říká košonek neboli prasátko. V Buchlovicích se bude hrát v místní škole a dle pořadatelů jsou připraveny nejen pěkné ceny, ale i svařák, guláš či klobásky.

A ještě jedna akce si zaslouží pozornost. Ta bude mít start v sobotu 31. ledna, ale jistě bude stát za to. Jedná se o 1. otevřené mistrovství České republiky v halovém přetahování lanem. Pořadateli tohoto mistrovství jsou vodáci z Ostrožské Nové Vsi a přihlásit se může kdokoliv. Soupeřit proti sobě budou 8 členné týmy + 1 taktik, který netahá, ale vede verbálně svůj tým v souboji. Pokud se o akci chcete dozvědět více, tak použijte tuto internetovou adresu: http://www.onv-reznici.cz/ A to je pro dnešek všechno, co jsem vám chtěl sdělit. Mějte se krásně.

Vojtěch Johaník