Cílem nedělní odpolední Vernisáže hradišťském kině Hvězda bylo ukázat, jak v průběhu právě končícího školního roku získávalo 1340 dětí z Uherskohradišťska ve132 kroužcích a klubech domečku Šikula výtvarné, sportovní a jiné dovednosti, ale také jak ty získané teoretické a praktické zkušenosti, které jim vštěpovalo šest pedagogických a 46 externích pracovníků, dokážou svým způsobem zúročit.

V kopuli kina Hvězda se představil kroužek kytary, který navštěvovalo na sedmdesát dětí. Vedli je Radka Ondrejková, Martin Matuška, Šimon Matúšů a Natálie Jarošová. Zatímco holky začátečnice se představily písničkou Stánky a Já jsem muzikant, kluci začátečníci si pro posluchače připravili Valčíček od Nedvědů či Hlídače krav od Jarka Nohavici. Skupina pokročilých si připravila rockovou Někdy příště od Katapultu. V kopuli Hvězdy dále zazněly písničky Tři Citronky, Okoř, Dokud se zpívá, Rána v trávě, pohádkové Dělání a řada dalších.

Na slavnostní zakončení školního roku do hlavního sálu kina Hvězda přišel nazapřenou i starosta slovácké metropole Stanislav Blaha, aby spolu s ředitelkou DDM Šikula Ivanou Zůbkovou ocenili dva extérní pracovníky domu dětí a mládeže, a to Ilonu Malinovou a Tomáše Valentu.

„Prozradím tu dnes, že paní Malinová je navržena na ocenění ministryní školství, které jí bude slavnostně předáno na 1. krajské konferenci domů dětí a mládeže ve Zlíně, a to v závěru měsíce června," sdělila ředitelka Šikuly. Ilona Malinová pracuje DDM Šikula nejen jako pedagog volného času, ale i jako vedoucí pobytových táborů se zaměřením na výtvarnou výchovu dvacet let. Externí pracovník Tomáš Valenta vede tři roky v DDM kroužek geocachingu, což je zábava pro děti i dospělé. Jde o hru na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané keš, o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice.

Na pódiu se pak představily malé gymnastky, břišní nebo také orientální tanečnice či děvčata tančící zumbu. Chybět nemohl ani kroužek fitboxu, v němž se v průběhu roku scházeli pod vedením Martiny Daňhelové kluci a holky. A bušili do speciálně upravených boxovacích totemů, až se z nich lilo.
Malá zábavná inventura účinkujících dětí při Vernisáži ukázala divákům, čemu se s Šikulou pod vedením pedagogických pracovníků a externistů v právě uplynulém školním roce naučili, v čem se zdokonalili.