„Lidé objednávají celý týden, bývá to podobné každý rok. Finanční krize se u nás nijak neprojevuje. Zákazníci kupují jak menší tak i velké kytice,“ poznamenala Čajková. Podle ní je letošním hitem čokoláda nebo různá srdíčka uvázaná do kytice. Nejoblíbenější je prý v Kvítku růže, a to převážně červená. „Tento týden máme také akci, že provádíme rozvoz květin v Uherském Hradišti až domů zdarma, čehož muži hojně využívají,“ uvedla Čajková.
Do květinářství míří nejvíce mladých lidí, a to ve věku od šestnácti až do pětatřiceti let.

Zvýšený počet návštěvníků očekává ve své uherskohradišťské cukrárně dnes a zítra také Alena Běhávková. „Lidé už se ptali po naší nabídce od začátku tohoto týdne. Máme připraveno mnoho čokoládových dortíků a také dortů ve tvaru srdce a v několika různých příchutích,“ uvedla Běhávková.

Co dáte svému partnerovi k Valentýnu? Zapojte se do diskuze pod článkem.

Své přítelkyni kupuje už třetím rokem valentýnský dárek také jednadvacetiletý Jan Procházka z Uherského Hradiště. „Vloni jsem přítelkyni koupil náušnice, předloni bonbonieru a kytici růží. Letos jsem vymyslel originálnější dárek. Dostane jako překvapení štěně. Zatím ho mám doma, tak uvidíme, jak se jí bude líbit,“ prozradil svůj dárek Procházka.

Jak slavíte Valentýna?

Petr Mlýnek a Veronika Belantová z Babic
„Vždycky si dáme nějakou maličkost pro radost a uděláme si romantickou večeři při svíčkách. Valentýna nechápeme jako cizí americký svátek. Naopak se mi líbí, že si lidé dokazují, jak se mají rádi. Mělo by to být asi i častěji, než na Valentýna. Můj přítel mi například kytičku přinese občas jenom tak,“ prozradila Veronika Belantová.

Rostislav Prchlík, 21 let, Kněžpole, mechanik
Valentýn je pro mě klasický svátek a nemám proti němu výhrady. Své ženě přinesu kytičku a chci s ní strávit hezký den a večer. Na nějaké přehnané oslavy naší lásky však moc nejsem, spíše si užívám toho, že jsme spolu.


Petra Ebnerová, 22 let, Staré Město, prodavačka
Svátek svatého Valentýna moc v lásce nemám, takže ho ani nijak neslavím. Také stovky červených růží, plyšových medvídků a různých čokoládových srdíček v supermarketech mi připadají spíše jako kýč.


Jitka Pospíšilová, 32 let, Zlín, moderátorka
Valentýna mám moc ráda. Ideální je pro mě ten den nějaká kytička, drobný dáreček a dobrá večeře. Jelikož ale muž, se kterým chodím, tento svátek neuznává, skončí tento den spíše jen romantikou hádkou.


Monika Zajícová, 20 let, Ostrožská Nová Ves, nezaměstnaná
Pokud má člověk Valentýna s kým slavit, je to určitě dobrý svátek. Letos ho asi oslavíme s kamarádkami někde na diskotéce.