Akce by měla začít 24. června A konkrétně se bude jednat o přechody na ulici 26. dubna u Šmigurovy vily a u finančního úřadu, na ulici Vlčnovská u prodejny Lidl, u Slováckého náměstí směrem k železničnímu přejezdu a za železničním přejezdem, kde bude podle Hrdého kvůli bezpečnosti doplněn i další sloup veřejného osvětlení. Největší změna v tomto směru nastane na křižovatce ulic Moravská a Horní Valy (tzv. Gébák).

Velmi frekventovaná komunikace s několika přechody pro chodce budeme být osazena dalšími třemi svítidly. S omezeními v dopravě se po dobu výstavby nepočítá, drobná omezení se dotknou pouze chodníků v místech, která budou dotčena stavbou (vedení kabelu pod chodníkem). Předpokládaný datum ukončení akce je 26. července.

V Uherském Brodě je celkem 144 přechodů pro chodce. První nasvícený přechod se objevil v roce 2009 v ulici Pod Valy u vlakového nádraží. V současné době je ve městě celkem pět nasvícených přechodů, s přibývající frekvencí automobilové dopravy však bude zcela jistě nutné postupně nasvítit i další přechody ve vytížených městských lokalitách. Občané sami mohou zasílat tipy, který přechod ve městě by město mělo nasvítit, na e-mail: jan.hrdy@ub.cz

„Věříme, že se dodatečným nasvícením přechodů výrazně zvýší bezpečnost chodců na komunikacích," dodal Jan Hrdý s tím, že kompletní informace o průběhu veřejné zakázky jsou uvedeny na webu města v elektronickém nástroji eGORDION. (hed)