BIJÁSEK má každou středu a neděli od 15.30 na programu dětské a rodinné filmy. Po celou sezonu si za sedmdesát korun mohou zájemci užívat slev na projekce, dvacet korun na 3D filmy a deset na ostatní. Nová sezona Bijásku začíná ve středu 5. září projekcí filmu Rebelka, na tu bude s novou průkazkou Bijásku vstup zdarma. Od 14.30 do začátku filmu je vždy v neděli připraven také Malovásek neboli dětské výtvarné dílny, které jsou zdarma pro všechny děti.

ANIMÁSEK čili dětské animační dílny se budou konat v kině Hvězda každé pondělí od 16.00 do 18.00 hodin, a to ve dvou skupinách pro začátečníky a pokročilé. „Děti za spolupráce lektorů objeví dorodružství ve světě animace a vytvoří si vlastní příběh prostřednictvím jednoduchých filmových kouzel," popsal dílny ředitel Městských kin Uherské Hradiště Josef Korvas. Kromě nejrůznějších technik, jako je pixilace, stop-motion, stínohry, animace objektů, plošková animace a časosběry poznají nejmenší také hosty z oboru animace, navštíví zlínské Ateliéry a za každých pět návštěv získají jednu volnou vstupenku na bijáskové představení. Cena za pololetí činí 400 korun, na celý rok pak 800 korun. Absolventi minulých ročníků zaplatí pouze 250 a 500 korun. V neděli 9. září od 10 hodin se v rámci otevřených dnů kina Hvězda mohou zájemci přijít podívat na ukázkovou animační dílnu zdarma. První Animásek se bude konat v pondělí 24. září.

ZLATÝ FOND zve své příznivce každý čtvrtek od 16.00 na výpravu za filmovými klenoty světové a domácí kinematografie. Členy mohou být studenti, učitelé, senioři a všichni ostatní diváci, kteří vlastní průkazku ART. Za sedmdesát korun může její držitel navštěvovat až do června 2013 všechny projekce Zlatého fondu zdarma a má nárok na průkazku ART za poloviční cenu. Navíc získá slevy na semináře, možnost zápůjček DVD a filmových publikací. Novou sezonu zahájí ve čtvrtek 6. září v 16 hodin snímek Vertigo, který byl dle nedávného hlasování časopisu Film and Sound vyhlášen nejlepším filmem 20. století.

Brzy začíná také školní sezona ARTu, tedy nabídka klubových a cenami ověnčených filmových titulů. Projekce se obvykle uskutečňují v úterý a ve středu od 20.00. Městská kina připravují na rozjezd starší kultovní klasiku a ve středu 5. září promítnou vítěze diváckého hlasování Film-jukeboxu „Rozjeďme ART žhavou novinkou", jímž se stala svérázná komedie Až vyjde měsíc.

BABY BIO

Jít se podívat na „dospělácký" film do kina je jedna z věcí, která rodičům v situaci, kdy mají na starost malé dítě či děti, chybí. Kino Hvězda proto po roce pozitivních zkušeností bude i nadále nabízet „Baby Bio" filmová představení. Kočárek mohou rodiče „zaparkovat" přímo v sále a vůbec nebude vadit, že dítě křičí po celou dobu filmu. Stejně tak se počítá s přebalováním či kojením a krmením z láhve. Projekce filmů probíhají se sníženou hladinou zvuku a částečným osvětlením. Baby Bio v září zahájí komedií Jak porodit a nezbláznit se, a to ve středu 12. září v 10.00. (jo)