Ano, tak jsme si zvykli slavit konec starého a příchod nového roku. My, novináři, slavíme také. Po svém. S ostrým perem nabitým patřičnou dávkou sarkasmu.

Na stránkách Slováckých novin se každoročně setkáváte s příspěvky elitní novinářské rodiny Kachničkových. Její členové, byť by jména mohla signalizovat, že korespondují s našimi redaktory, jsou samostatnou žurnalistickou jednotkou. Ta si v bilancování uplynulého roku nebere vůbec žádné servítky.

Oslovili jsme Kachničkovy také letos, aby pro naše čtenáře odhalili pozadí kauz, které hýbou celým Slováckem. Na světlo vyjdou také přísně utajované snímky politiků a známých osobností, které se fotografům podařilo nachytat v nejrůznějších choulostivých chvílích. Na následujích stranách vám tak poodhalíme zákulisní dění a podprahové informace na Slovácku z roku 2008. Ty už mnohokrát právě na Silvestra rozčeřily poklidnou hladinu našeho společenského rybníčku. Velmi dobře si vzpomínám, jak v loňském roce vyvolala diskuze odvážná fotografie herečky Slováckého divadla Jitky Joskové s poněkud štiplavým komentářem. Ještě že Jitka je dáma a vše vzala s noblesou sobě vlastní.

Na vás proto apeluji, každou zprávu si pročtěte s chladnou hlavou, zvažte ji vlastním rozumem a nezapomeňte: psali ji Kachničkovi!

Krásný nový rok čtenářům Slováckého deníku přeje šéfredaktor Martin Nevyjel.

Čtěte více: vpravo nahoře Související články

VIDEO: To je Slovácký deník