„Týden před otevřením koupaliště nám přišel neznámý muž oznámit, že slyšel v hospodě dva mladíky, že se chystají jít ten večer krást na naše koupaliště. Vzaly jsme proto sekačku, finance a dražší věci domů a rozhodly jsme se zalarmovat policii, aby nám objekt přes noc pohlídali. Tam jsme ale tvrdě narazily,“ popsala situaci Němcová. Ta policisty žádala o pomoc několikrát. Navrhovala, aby policisté místo hlídali nebo jim dali alarm či policejního psa.

Zvýšení hlídek nebylo dostatečným opatřením

„Provolala jsem s nimi asi sedm set korun a nakonec mi bylo řečeno, že si to máme hlídat sami, ale že teda zvýší hlídky. Hlídka přijela okolo jedenácté hodiny. V tu dobu jsem zrovna objekt kontrolovala s velitelem kunovické městské policie Lubošem Blahou, který se už po své službě šel se mnou na koupaliště podívat,“ dodala provozovatelka. Oba viděli přijíždět auto hradišťské policie. To však pouze objelo kolečko a jelo zase pryč. „To mě udivilo. Neznali totiž mě ani pana Blahu a ani se nás nezeptali, kdo jsme. Jeli jsme tedy domů a ráno před šestou hodinou jsme zjistili, že nás opravdu vykradli,“ uvedla Němcová.

Z koupaliště zmizelo hlavně jídlo, a to klobásky, cukrovinky a chipsy. „Alkoholu ani cigaret se zloději nedotkli. Podobný případ se stal nedávno i v Podolí v hospodě na hřišti, kde zloději vzali také pouze cukrovinky. Takže si tady policisté mohli chytit pachatele, kteří mají na triku více krádeží,“ řekla Hartmanová.

Provozovatelky koupaliště nyní zvažují, že na jednání hradišťských policistů podají stížnost. „Chtěly bychom nejspíš náhradu škody. Další den už mělo hned několik policistů i se psem čas a vykradené koupaliště několik hodin kontrolovali. Nakonec jsme ještě my musely trávit čas na stanici a dávat otisky,“ tvrdily.

Mluvčí hradišťské policie Jitka Zámečníková Slováckému deníku sdělila, že věc je zatím ve fázi šetření. „Prověřujeme postup policistů, kteří měli ten večer službu. Pokud bychom zjistili jejich pochybení, mohou být potrestání podle zákona 361 z roku 2003 sbírky o služebním poměru – kázeňský přestupek,“ podotkla Zámečníková.