Mě osobně velmi zaujal bývalý velvyslanec ve Švédsku Josef Krůžela povídáním o své mnohdy až dobrodružné práci v diplomacii, kterou v dřívějších letech vykonával. Svou impozantní svalovou muskulaturou a především přístupem k životu mne inspiroval Jan Páleníček. Je juniorským mistrem světa v naturální kulturistice, za několik let od doby našeho posledního setkání se vypracoval ve velmi příkladného sportovce.

Z žen chovám obdiv k novoveské módní návrhářce Marii Zelené, která svou pracovitost a cílevědomost přetavila v úspěch vnímaný nad rámec našeho regionu. Velmi si ale vážím všech hostů, kteří nás přišli do Dáma klubu inspirovat. Těší mě přízeň mnohých z vás, kterou jsem při společných rozhovorech zaznamenal. Jsem rád, že většina dam hodlá v členství v Dáma klubu i nadále pokračovat.

Rozšířený pracovní tým (složený kromě mé maličkosti výhradně z žen) se bude více zaměřovat na témata, která vás budou jistě zajímat, a o kterých se bude ještě dlouho mluvit… (Aleš Durďák, zakladatel)

V Dáma klubu degustovali víno, obdivovali šperky a kuchařský um

Překvapit ženy z Dáma klubu se dá lecčím. Tentokrát se to však nadmíru podařilo. O opravdové překvapení se v únoru postarali organizátoři hned několikrát.

Začátek programu (konal se 27. února v restauraci Net) patřil kuchařskému umění herce Slováckého divadla Davida Vaculíka, během večera také zahráli a zazpívali Tři strážníci Jaroslava Ježka.

Závěr setkání patřil přehlídce šperků od Svatavy Vozárové a ochutnávce vín s výkladem sommeliera Iva Kaňovského.(dak)

Herec Slováckého divadlaDavid Vaculík: Při vaření hlasitě zpívejte a při přípravě dopuručuju červené

Velké překvapení možná zažily dámy, které si pořádně neprohlédly pozvánku na únorové setkání Dáma klubu. V netradiční roli velmi zdatného kuchaře se zde totiž představila jedna z opor hereckého souboru Slováckého divadla David Vaculík. Místo zlatých tang, které nosí v muzikálu Donaha! však tentokrát oblékl kuchařskou zástěru.

Běžně vás známe jako herce, v roli kuchaře to bylo možná pro mnohé překvapení. Můžete tuto proměnu vysvětlit?

Ale vůbec žádné překvapení. Pro mé kolegy a přátele to žádné překvapení není. A teď chci, aby to věděli i všichni ostatní! Miluji gastronomii, gurmánství, obžerství, dlouhé snídaně a ještě delší večeře. Až přestanu Hradišťany bavit jako herec, tak si otevřu restauraci s konečně pořádnou a poctivou kuchyní.

Co dobrého jste pro dámy připravil na únorovém setkání Dáma klubu?

Když to vezmu jen tak krátce, například brusinkovou omáčku se smetanovým křenem. Neuvěřitelně lahodná záležitost. Ale samozřejmě jsme pouze nevařili. Povídali jsme si, dělili se o zkušenosti a kuchařské fígle.

Prozradíte nám tip na nějaký svůj oblíbený recept?

Vezměte pořádný plech, na něj kus sádla, cibuli nahrubo, kysané zelí, pár fláků krkovičky, sůl, pepř, kmín. Všechno to pomalu přikryté upečte a na závěr do toho šoupněte smetanu na vaření. Dejte si vychlazenou dvanáctku, anebo suché červené a dobrou chuť! A to červené doporučuji konzumovat už při přípravě (smích).