Spolupořadatelem byly Lesy České republiky. Závodu se zúčastnilo jednatřicet střelců z Moravy a Slovenské republiky.

„Závod v brokové střelbě se uskutečnil na dvakrát dvacet pět asfaltových holubů na klasické baterii s pěti stanovišti, ale také na střelišti double trapu, kdy střelec sestřeloval dva holuby najednou dvěma ranami," popsal stručně klání střelců z brokových zbraní František Moštěk, správce myslivecké střelnice u Salaše.

„Na druhý ročník střeleckého závodu přijelo poměrně hodně střelců.. Rozhodli jsme se, že budeme tento závod pořádat i sponzorovat proto, že správce střelnice je velice obětavý člověk, který nám vychází vstříc při pořádání firemních akcí. Navíc je tu velice krásné prostředí a klid," svěřil se ředitel společnosti Brno Rifles Pavel Rampula, která se zabývá výrobou loveckých a sportovních zbraní. Netajil se tím, že společnost hodlá i v dalších letech střelecký závod podporovat.

Vítězem střeleckého klání se stal Oldřich Vaňhara z Fryštáku, který ze sta možných oranžových a výrazně křehkých terčů (holubů) jich zasáhl osmdesát sedm. Jen o tři méně jich v rozstřelu sestřelil Lubovít Beňo z Hlohovce. Třetí místo si vystřílel Josef Moučír z Nitry. „Vítěz si domů odvezl pohár, sto loveckých nábojů, reklamní kšiltovku Zbrojovky a airsoftovou pistoli. Tu si kromě jiného jako cenu vybrali i střelci, kteří se umístili na druhém a třetím místě," sdělil správce salašské střelnice.