Pátek 14. 12.
Region od Hradiště po Vyškov zaujaly dvě dunivé rány. Internetová diskuzní fóra byla ihned zaplněna konspiračními teoriemi. Jenže se jednalo pouze o dva gripeny, jež se vydaly zkontrolovat nehlásící se airbus. To muselo být pro fantasty zklamání.

Sobota 15. 1.
Broďané tleskali premiéře svého filmu – Příběhu z periferie. Jenže hradišťáckého komplexu se stejně nezbaví. Žert o pár desetiletí prošvihli.

Neděle 16. 1.
V Hradišti skončila rozsáhlá výstava díla Josefa Lady, kterou vidělo jedenáct tisíc návštěvníků. Ti se do Galerie Slováckého muzea chodili nabažit pravé zimy, zatímco venku bylo v lednu devět stupňů nad nulou.

Pondělí 17. 1.
Přístav v Babicích nakonec zřejmě bude. Schválilo to tamní lehce obměněné zastupitelstvo. V dědině už se perou o nové podnikatelské příležitosti. Největší zájem je o stánek na langoše.

Úterý 18. 1.
Petra Zemčíková, bývalá tisková mluvčí uherskohradišťské radnice, začala pracovat na Ministerstvu obrany České republiky. Šest týdnů poté, co se Libor Karásek stal náměstkem ministra uvedeného resortu. Jsem zvědavý, kdy starosta Tichavský začne jezdit do práce v obrněném transportéru.

Středa 19. 1.
Hejtman Mišák prosil lékaře, aby neodcházeli z nemocnic. Supluje tak všechny české vlády, které na to měly dvacet let. Jenže ty, místo toho, aby před doktory šustily fialovými papírky s Palackým, pouze řečnily jako Palacký.

Čtvrtek 20. 1.
V Hradišti je nahlášeno o stovku psů více než loni. „Katastrofa, tolikých hromad to dělá. Já bych ta psiska hnal,“ slýchávám dnes a denně v pouličkách, hospodách a jiných veřejných prostorech. Jenže psi za to asi nemohou. Spíše někteří jejich majitelé, jež mají v hlavách… Víte co.