V nedalekých Buchlovicích štáb během loňského léta natáčel podstatnou část příběhu na motivy pohádek Boženy Němcové.

Původně avizovaná početná delegace se nakonec musela z důvodů pracovního vytížení obejít bez spousty představitelů hlavních rolí a především režiséra Trošky. Diváky tak nakonec pozdravila jen představitelka titulní role Eva Josefíková a produkční Sergiu Tamas.
I tak bylo ale v Redutě plno. Drobná studentka herectví, která pochází z nedalekého Vlčnova, si během hodinové autogramiády notně pocvičila svoji signaturu. „Je to zvláštní, rozdávat podpisy a prezentovat se v rodném městě. Ale jsem za to moc ráda,“ řekla plaše. Neodmítla však ani jedno z dětí, z nichž mnohé přišly do kina v převleku za princeznu či čerta.

Na natáčení dodnes intenzivně vzpomíná i produkční. „Byla to tak pohodová práce, že jsme si připadali, jako bychom byli na dovolené. Opravdu se sešel skvělý tým,“ vyprávěl Tamas.

Před samotným promítáním pak díky telemostu přítomným poslal vzkaz i režisér Zdeněk Troška. „Zdravím diváky z kina v Příbrami do kina v Hradišti. Doufám, že se vám pohádka s vycházející hvězdou Evičkou Josefíkovou bude líbit. Za sebe si pak přeji, abychom u vás na Moravě brzy natočili další pohádku,“ znělo z reproduktorů.

Na slavnostní hradišťské premiéře nechybělo ani stylové občerstvení, pravé vlčnovské vdolečky. „Pekla je princeznina maminka Svatava. Je vyhlášenou pekařkou, na akce do kina už žádné jiné neobjednáváme,“ prozradil zajímavost ředitel Městských kin UH Josef Korvas.

Petra Kučerová