Uherskohradišťští policisté přijali nouzový telefonát ve večerních hodinách. „Dva pachatelé se vloupali do prostoru určeného pro personál směnárny. Odtud si odnesli volně položenou hotovost a dálniční známky, vše v celkové hodnotě dvou set tisíc korun,“ podala zprávu o řádění lupičů uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Obsluze směnárny se podařilo prostor opustit ještě před vniknutím zlodějů do objektu. „Dle výpovědí personálu byli pachateli maskovaní muži se zbraní, kteří hovořili česky a z místa odjeli přistaveným autem,“ popsala Zámečníková.

Jedná se tak o čtrnácté loupežné přepadení, které letos policisté na Uherskohradišťsku evidují. „Nejvíce škod násilníci nadělali při loupežích v pobočkách Komerční banky. Hluckou si za oběť vybrali jedenkrát, uherskobrodskou dokonce ve dvou případech,“ doplnila statistiky Zámečníková.

O přepadení směnárny na území své vesnice ví i starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík. „Něco podobného jsme už zažili, naposledy na podzim loňského roku. Pachatelé přijeli v autě se slovenskou poznávací značkou a vloupali se do směnárny s denním provozem,“ vzpomněl si Vaculík na podobný případ z minulosti. Tehdy z Hrozenkova zmizel sejf s bezmála čtyřmi sty tisíci korun.

Starosta Vaculík hodlá z trestné činnosti, která se na území Hrozenkova děje, vyvodit důsledky. „Musí se posílit obecní policie. Budu též apelovat na policii státní, aby sem více jezdily její hlídky,“ konstatoval Vaculík.