Slovácký deník pro ni společně s herci Slováckého divadla připravuje na 1. září, tedy den, kdy Květa Fialová oslaví své 81. narozeniny, překvapení.

Jaký dárek byste dali Květě Fialové?

Naďa Konvalinková, herečka, kamarádka, Praha
Já bych Květě dala nějakou velkou cestu. Třeba do Egypta, nebo někam, kde je moc krásně, jsou jenom milí lidé a nejsou vůbec žádné starosti.

Martin Nevyjel, šéfredaktor, Uherské Hradiště
Květě bych nedal žádný věcný dárek. Kdyby to jen trochu šlo, udělal bych šťastnými její přátele. Mít kolem sebe jen šťastné lidi, to by pro ni byl, myslím, ten nejkrásnější dárek. I my, jako Deník, jí dárek připravujeme. A bude to takový dar nedar. Však uvidíte…

Jaroslav Mikulík, ředitel Domu kultury, Uherský Brod
Myslím si, že Květa Fialová už nic nepotřebuje. Jen aby jí vydrželo pevné zdraví, její nezdolný optimismus a věčné mládí.

Oldřich Vícha, kumštýř, keramik, Kudlovská dolina
Rozhodně bych jí dal něco, aby mohla ukázat své tvůrčí schopnosti. Třeba jednodenní léčebný pobyt na Kudlovské dolině u mě v ateliéru. Pěkně by si tu mohla něco vymodelovat. Udělali bychom si tu takové výtvarnicko–herecké sympozium.

Ivo Frolec, ředitel Slováckého muzea, Uherské Hradiště
Já myslím, že u mne je to naprosto jednoznačné. Já bych jí prostě daroval jednodenní léčebný pobyt ve vlčnovském muzeu lidových pálenic.

Jan Gajdošík, učitel a hudebník, Uherské Hradiště
Ona toho má hodně, takže to je těžké. Kromě obligátního zdraví bych jí ale popřál hodně dalších rolí ve Slováckém divadle, abychom si ji ještě užili!

Jiří Jilík, spisovatel, publicista, novinář
Já bych jí dal prezidentský důchod. Konečně by jej totiž dostal někdo, kdo si jej opravdu zaslouží.

Jan Dudek, provozovatel televize Slovácko, Uherské Hradiště
Marně přemýšlím nad tím, co by se jí mohlo vskutku líbit. Myslím, že bych ji potěšil jediným dárkem. Já bych jí asi daroval pěkně zabaleného herce Josefa Kubáníka. To by měla určitě velkou radost.

Veronika Záhorská, ředitelka nadace Korunka, kamarádka, Luhačovice
Květa je moje kamarádka. Vypadá pořád moc pěkně, ale určitě bych jí udělala radost, kdybych jí dala jeden z našich lázeňských balíčků. Samozřejmě že by to byla nějaká omlazovací kúra. Pěkně bychom ji u nás v lázních hýčkali.

Libor Karásek, starosta Uherského Hradiště
Nejraději bych jí daroval kytici vlastnoručně natrhaných fialek. Ale jelikož nevím, kde bych je v září sehnal, tak bych jí ještě mohl udělit vyznamenání starosty města Uherské Hradiště za její významný přínos našemu městu.