Na svatební obřad v kostele východočeského Hlinska se v sobotu 16. července sešlo téměř celé divadlo. Nechyběli stávající i bývalí kolegové, přijel i ředitel Igor Stránský. „Pavlínka i Jirka patří k tahounům souboru. Mají naše divadlo rádi a tohle byla ideální příležitost dát jim vědět, že my všichni máme rádi zase je,“ shrnul za všechny ředitel Stránský. Zapravdu mu dali i ostatní herci, kteří novomanželům darovali poukaz na vybavení domácnosti. „Teď ještě miminko a je to příběh jako z pohádky,“ usmívala se herečka Alžběta Kynclová, která mimochodem chytila nevěstinu svatební kytici, takže by se měla podle zvyku do roka taky vdát. „Všichni jste zvaní, všichni! I vy, které vůbec neznám,“ radovala se z úlovku kolegyně novomanželů.

Došlo ale i na pány. Další zvyk totiž říká, že ten, který zachytí nevěstin podvazek stáhnutý zuby ženicha přímo z nevěstiných nohou, půjde do chomoutu rovněž. Podařilo se to někdejšímu herci Slováckého divadla Mírovi Zavičárovi.

Podvazek se však u něj dlouho neohřál, strhla se o něj doslova rvačka při následné aukci. Když už to vypadalo, že se částka zastaví na 3000 korunách, zasáhl ředitel divadla, který přidal ještě stokorunu navrch. „Byl to krásný večer. Jirka s Pavlínkou si moc přáli, aby to byla oslava, na kterou se hned tak nezapomene a myslím, že se jim to splnilo,“ pokyvovala hlavou herečka Jitka Josková, jež se s ženichem zná od svých patnácti let.

Ostatně – snímky ze svatebního dne už divadelníci vyvěsili i na facebooku Slováckého divadla a na serveru You Tube jsou k vidění i videa. Svatební cesta zavede novomanžele Hejcmanovy do jižních Čech. Srpen už bude ve znamení zařizování jejich nového bytu a následně se oba opět vrhnou za diváky.

„Jsou skvělí. Na jednom z posledních předprázdninových představení jsme s Jirkou dostali ručně vyrobené album na svatební fotografie. Až mi to vhání slzy do očí,“ děkuje publiku za přání a za dárky Pavlína Hejcmanová.

Se svým manželem se na jevišti slovácké scény představí poprvé v pondělí 29. srpna při další repríze bláznivé komedie 1+2=6. A hned následující sobota bude patřit další veselce. Svatební šaty oblékne inspicientka a příležitostná herečka uherskohradišťské scény Kamila Hromková.