Návštěvníci z Kudlovic a širokého okolí, kteří se jím nechali zlákat, se dočkali pěveckého, hudebního i tanečního pořadu, který vtipným slovem provázel Petr Ondruch. Ten hned v úvodu Medového zpívání divákům nalil čerstvého vína, jak se říká, a prozradil jim, že dvouhodinový pořad bude pojatý jako svatba. „Mohlo by se zdát, že to naše zpívání nemá se včelkami ani s medem nic společného, ale my dospělí a ženatí dobře víme, jak ženské chlapům a oni zase na oplátku ženským mažou před svatbou med kolem huby. Po svatbě je všechno jinak. Zdaleka to už není tak růžové jako před vyřčením 'ano' životu ve dvou,“ svěřil známou skutečnost Ondruch.

Na pódiu dvora u Strmenských, který nazval malým Las Vegas, představil Romanu Gajdošíkovou Gabrielovou a Luďka Fajtla jako pomyslné snoubence, kteří v závěru pořadu uzavřeli pouze na jeden den, a to ještě beztrestně, medový sňatek. „Ten platil pouze na jeden jediný den, tedy do dnešní půlnoci. Poté, co ji hodiny odbijí, všechno skončí. Vždyť Romana před nedávnem uzavřela právoplatný sňatek a rozvod se svým manželem si určitě nepřeje,“ řekl Ondruch.

Než se jen naoko medová svatba uskutečnila, zapěly na pódiu kudlovické pěvecké sbory, mužský sbor Slováckého kroužku v Praze, Stanislav Gabriel starší a Mirka Rokytová. O doprovod zpěváků a dobrou náladu se postarala Cimbálová muzika Stanislava Gabriela mladšího a Rubáš. Ačkoliv na Medovém zpívání nechyběly stánky s medovými perníky, košíkářskými výrobky, medem a medovinou od jankovického včelaře Antonína Malenovského, nezazněla na něm ani jedna písnička o medu.

Zpěváci z Prahy ani z Kudlovic si na žádnou písničku, v níž by alespoň jednou zazněl produkt včel, med, neznali. Teprve po skončení pořadu si na jednu písničku, v níž je med zmiňován, vzpomenul zpěvák Stanislav Gabriel starší a hned její úryvek zanotoval. „…lepší žena mladá než kus vinohrada. Mjad ten hreje bruško, mjad ten hreje bruško, mladá žena lůžko, mladá žena lůžko,“ zapěl Gabriel.

Na starodávnou včelařskou hymnu si vzpomenuli kudlovičtí manželé Zdeňka a Vladimír Drábkovi. „Pij, včelko, z lípy Slovanů, pij nektar, saj sladkou manu,“ svěřili z ní krátký výňatek Drábkovi. Ve svém archivu prý mají k včelařské hymně notový materiál.

Medové zpívání v Kudlovicích si pochvalovali nejen diváci, ale i členové Slováckého krúžku v Praze. „Ptát se mě, Bánovana, proč jsem na Medové zpívání přijel a jak se mi líbí, je dost zvláštní. Odpovím takto. Už jste se někdy vracel do náruče té správné ženy? Pro mě je to Morava,“ řekl sebejistě Josef Bobek z Bánova. Jeho kolega z kroužku, Jozef Harčárik, rodák z východního Slovenska, nešetřil na adresu pořadatelů chválou. „Na Medovém zpívání jsem poprvé. Byla tady dobrá zábava, legrace, cimbálové muziky, zpěv a dobří lidé.“