Přední česká módní návrhářka uspořádala velkolepou módní přehlídku pod názvem Návraty k hodnotám. Kromě průřezu své tvorby představila i čerstvě vytvořené originální reprezentační národní šaty České republiky a několik dalších speciálně pro tuto příležitost vytvořených symbolických modelů znázorňujících hodnoty české země. V noblesních prostorách kostela Sacre Coeur se sešlo na dvě stovky významných osobností českého kulturního, duchovního, podnikatelského a politického života. Chrámem se rozeznělo úchvatné vystoupení předního českého houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, který byl hostem večera. Celý večer proběhl záštitou a za osobní účasti primátora hlavního města Prahy Pavla Béma.

Vedle Jaroslava Svěceného vystoupila mezi dalšími hudebníky i jeho dcera, rovněž vynikající houslistka Julie Svěcená. Všechny přítomné však překvapila tím, že se kromě brilantního hudebního vystoupení představila poprvé v životě i v roli modelky, když osobně na molu předvedla pro ni speciálně vytvořené „hudební šaty“ z dílny Marie Zelené.

Na přehlídce byly k vidění i nedávno vytvořené originální reprezentační šaty hlavního města Prahy, které předvedla modelka Jana Doleželová (Miss ČR 2004). Korunku, která je nedílnou součástí šatů a která symbolizuje katedrálu svatého Víta, navrhnul přední český designér Jan Jaroš. Stejný designér navrhl i novou originální korunku v národních barvách, která je nedílnou součástí reprezentačních národních šatů. Ty na závěr večera předvedla modelka Martina Zelená. Publikum mohlo vidět i speciálně navržené reprezentační šaty Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, jež předvedla stejná modelka v doprovodu Národního týmu kuchařů ACK ČR.

Užaslé publikum nadšeně aplaudovalo. Mezi významnými osobnostmi, které bylo možné během velkolepého večera na akci zahlédnout, se objevila řada známých tváří.

„Na projektu Návraty k hodnotám pracuji už tři roky a nyní, když do něj přistoupil jako host i Jaroslav Svěcený, se podařilo ho posunout mnohem dále,“ uvedla návrhářka Marie Zelená, o jejíchž modelech se říká, že „mají duši“.

V prostorách chrámu byly k vidění umělecké portrétové obrazy známého uměleckého fotografa Jadrana Šetlíka. Jeho portrétové obrazy znázorňovaly hlavní aktéry slavnostního večera – Pavla Béma, Marii Zelenou, Jaroslava Svěceného a Julii Svěcenou. Večer moderovala Eva Jurinová.

Akce byla zaměřena charitativně. Podporovala dobročinnou akci CIHLA pro mentálně postižené. Spolu s profesionálními modelkami se na molu v modelech Marie Zelené v některých kolekcích objevilo i několik dívek z dětského domova Radost, které si tak odnesly neopakovatelný zážitek. Mezi diváky v publiku sedělo i několik handicapovaných umělců z UNUMU.

„Celým večerem jsme chtěli přispět k uvědomění si důležitosti duchovních a kulturních hodnot v našich životech a k oživení vytrácejícího se významu vlastenectví a úcty k rodnému národu, kde máme své kořeny. Chtěli jsme zdůraznit, že co je české, je dobré, českou zemi, českého člověka a jeho hodnoty, českou kvalitu,“ vysvětlila Marie Zelená.

Catering vytvořil tým špičkových kuchařů hotelu InterContinental, který je rovněž partnerem projektu, pod vedením šéfkuchaře hotelu a prezidenta AKC ČR Miroslava Kubece.

Večer v kostele Sacre Coeur byl součástí dlouhodobého originálního autorského projektu Marie Zelené nesoucího název Návraty k hodnotám, který úspěšně běží už tři roky. Přední česká módní návrhářka prostřednictvím svých originálních modelů takto připomíná základní, dnes bohužel již často opomíjené hodnoty a snaží se vyzdvihovat lidské, morální a duchovní hodnoty života, připomínat výjimečnosti a bohatství krásy naší země a hodnot lidí v ní a zároveň pomoci získávat prostředky na charitativní pomoc a dobročinnost. Od letošního roku s ní na projektu úzce spolupracuje i přední český houslista Jaroslav Svěcený, který s ní sdílí společné hodnoty. Připojil se i fotograf Jadran Šetlík.

„Celý můj projekt Návraty k hodnotám se vztahuje k naší nejzákladnější hodnotě - abychom v dnešním globalizovaném a kosmopolitním světě nezapomněli, odkud pocházíme, kde jsme se narodili, kde jsou naše kořeny a jaké jsou vlastně nejdůležitější lidské hodnoty. Proto jsem na dnešní večer pozvala významné osobnosti, které osobně znám buď já, nebo pan Svěcený, a které hodnotný život skutečně žijí. Podle stejného kritéria jsem vybírala i modelky, “ vysvětlila Marie Zelená.

Marie Zelená již v rámci svého projektu Návraty k hodnotám v uplynulých letech úspěšně představila například šaty originálně navržené pro město Brno, začátkem ledna tohoto roku na slavnostním galavečeru cestovního veletrhu Regiontour v brněnském hotelu Holiday Inn za účasti 600 pozvaných hostů z celé ČR originální modely šatů speciálně navržených pro svůj rodný region, kam sahají její kořeny, Uherské Hradiště, mikroregion Ostrožsko a její rodnou obec Ostrožskou Novou Ves, nebo před měsícem originální reprezentační šaty hlavního města Prahy a reprezentační šaty Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Kromě dnes čerstvě představených zbrusu nových reprezentačních národních šatů České republiky v minulosti již navrhla a vytvořila dvoje speciální reprezentační šaty pro Českou republiku, které měly rovněž obrovský úspěch a využívají se při slavnostních příležitostech prezentace České republiky v zahraničí.