Ostatně kdo jiný než předseda houslického klubu z televizního komediálního seriálu Okresní přebor, jménem Václav Vorel. V době, kdy Luděk Sobota, kterého mají diváci ve svých myslích zapsaného hlavně jako komika s poněkud osobitým způsobem vyjadřování, odpočíval na střídačce, odpověděl Slováckému deníku na několik otázek.

Nejvíc vás proslavil film Jáchyme, hoď ho do stroje. Jak jste se dostal k charakterní roli předsedy fotbalového klubu Slavoje Houslice? Hrál jste vůbec někdy fotbal?

Který kluk ho nehrál. Když jsem byl mladý, hrával jsem fotbal za Ypsilonku v Liberci. Měli jsme dokonce svůj mančaft a poměrně dobře jsme to váleli. Byť mně táhne na sedmdesátku, občas hraji za tým, který se jmenuje Arabela. Hrají v něm herci, zpěváci a fotbaloví internacionálové. Třeba Antonín Panenka či Franta Veselý.

Antonín Panenka podstoupil před dvěma roky operaci kyčelního kloubu a rok po ní si do míče nekopl. Jak jste na tom se zdravím vy?

Problém s nohama ani se srdcem nemám. Nedávno jsem absolvoval ozdravnou kúru kvůli zažívacím potížím, takže se momentálně cítím zdravý. Držím dietu a jsem zvědavý, jak dlouho to vydržím. Od té doby, co jsem byl v Indii, tak jsem omezil maso. Zachutnala mně totiž indická vegetariánská strava. A tak se moje manželka snaží vařit to, co jedí Indové. Ostřejší jídla, ta mému žaludku neškodí. Co mně vadí, je, že nemohu pít slivovici. (Smích)

V Nedachlebicích té slivovice na oslavu výročí tolik připravili…

To je to, co mně vadí. Když já mám tu slivovici z trnek tak rád. Dietolog mi ji kvůli mému žaludku zakázal pít. Já se sklenice se slivovicí nesmím ještě měsíc ani dotknout. Nedovedete si představit, jak mně bylo, když kluci v šatně ochutnávali tu slováckou slivovici a já jsem si k ní mohl jenom přičichnout. Oni mě hlídali, abych ani kapku neolízl.

Proč? Jak vás pozoruji, pivo pijete.

Pivo mohu vypít jen jedno denně. Tady v Nedachlebicích už jsem vypil dvě malá pivka a jedno velké jsem k nim přidal poté, co jsem vsítil třetí gól za tým Slavoje Houslice. A tak se kaji, protože jsem tu dietu zase porušil.

Proč hráči z houslického mančaftu vás tak hlídají, abyste si nedal ani jedinou štamprličku slivovice?

To se zeptejte jich. Ale domnívám se, že kdybych omarodil, asi by se od prvního srpna nezačal natáčet celovečerní film Okresní přebor. Chyběl by jim totiž jejich předseda.

Jaká podle vás vládla atmosféra na vesnickém stadionu?

Byla úžasná. Přivítání bylo skvělé. Já si rád zajedu do slovácké, ale i jiné vesnice. Venkovský okresní přebor se ostatně natáčel na vesnici, a to v Lochovicích mezi Prahou a Plzní. To prostředí bylo hodnověrné. Režisér a scenárista v jedné osobě, Jan Prušinovský, měl velké zkušenosti z okresního přeboru, protože jej od dětství hrál v Zadní Třebáni. Někteří jeho spoluhráči si dokonce zahráli i v Okresním přeboru.

Co pro diváky připravujete?

Je to pohádka s názvem Tajemství staré bambitky, v níž hraje i Ondřej Vetchý. Já tam hraji písaře, Ondra loupežníka. Od prvního srpna točíme Okresní přebor jako film, v němž budu zase hrát předsedu houslického fotbalového klubu. V divadle na Kladně hraji ve hře Zdravý nemocný. A já jsem ten zdravý nemocný. Snad proto, že jsem hypochondr. Zjistil to režisér Okresního přeboru, který režíruje i hru Zdravý nemocný. Proto mě do té role obsadil.