• Desetiletá neteř Natálka navštívila s rodiči a sourozenci zoologickou zahradu. Když uviděla ležícího tygra, kterak přežvykuje potravu, vykřikla rozhořčeně: „Takže jíst v leže je přirozené! A vy mi to zakazujete!“ Všímavé děvče.

• Měl jsem v úterý chuť na boloňské špagety a našel restauraci, kde je nabízeli k obědu. Byly strašné. Když jsem ale vycházel ven, všiml jsem si, že nespokojený jsem nebyl jen já. Někdo už pohotově na ceduli u dveří umazal první dvě písmena. Děkuji.

• V Londýně se rozprodává oblečení po celebritách a stačí, aby se kousku celebrita jen dotkla a je o ně obrovský zájem. U nás je to jinak. Herec Slováckého divadla David Vaculík známý například ze seriálu Tv Nova Comeback si v obchodě s obuví zkoušel boty a když je vracel do regálu, zhodnotila to prodavačka slovy: „Jste si tady v tom vykračoval dvě hodiny, teď to nikdo nebude chtít.“

• Inscenátor je výraz pro člověka, který se podílí na uvedení hry. Myslel jsem si, že to každý ví. Zmýlil jsem se. Moderátor v jednom rádiu před rozhovorem se mnou posluchačům tvrdil, že promluví inseminátor Kubáník. Přeji všem hezký začátek června.

Josef Kubáník