Parádní představení předvedli na domácím plochodrážním stadionu také jezdci Mitas Březolupy. Takovou podívanou tam již diváci dávno neviděli. Domácí borci, Martinové Málek a Gavenda, dokonale vyučovali všechny plochodrážníky na mistrovství republiky družstev a jednotlivců. Co jízda, to jasné vítězství. Martin Málek vyhrál všech pět svých jízd a Martin Gavenda měl na svém kontě čtyři vítězství a jen jedno druhé místo. Tím, kdo jej porazil, nebyl však nikdo jiný než jeho oddílový kolega Martin Málek. Březolupští tak jen mohou litovat, že jejich celek nejezdí extraligu.

Málek ji válí za celek Slaného a Gavenda jezdí za Plzeň. Stejný nářez svým soupeřkám o víkendu naložila i dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková v Otrokovicích. Tam se jelo mistrovství České republiky v in-line bruslení na silnici. Martina si se všemi pohrávala jako kočka s myší. A to se proti ní postavily i olympioničky Novotná s Erbanovou. Spokojenost byla vidět i z jejího vysmátého trenéra Petra Nováka. „No, užíváme si to tady. Martina na kolečkách moc netrénovala, ale je dobrá. A já mám tento kraj moc rád, protože kam přijdu, tak tam mají snahu mne uctívat slivovicí. A tím mne nikdy neurazí,“ pochvaloval si Novák závody v Otrokovicích.

Parádní výkon tady předvedla také bývalá krasobruslařka Slovácké Slavie a rodačka z Ostrožské Nové Vsi Nicol Hlůšková. Ta v juniorské kategorii na 10 kilometrů v „inlajnech“ nemá v Česku konkurenci, a také v Otrokovicích zvládla nejlépe kombinaci tří tratí. Byla to pětistovka, patnáctistovka a pět tisíc metrů. I když juniorský titul vybojovala již v barvách Žďáru nad Sázavou, přesto nás potěšila i na Slovácku.

Jenže nejen radostné zprávy přinesly víkendové dny. Jako blesk z čistého nebe zasáhla všechny zpráva, že zemřel Ladislav Vacenovský, předseda okresního fotbalového svazu. Jen těžko tomu bylo uvěřit. Pro mne to nebyl jen fotbalový funkcionář, ale hlavně kamarád. Přes fotbal jsme spolu zažili mnohé. Ještě když pracoval v Letu v Kunovicích jako kontrolor, tak jsme pořádali pravidelné pondělní tiskovky, na kterých jsme vždy proklepli celý regionální fotbal. Společně jsme také před více než 15 lety poprvé přenesli na novinové stránky zveřejňování úředních zpráv OFS a jak je vidět, tak to funguje dodnes. Vzpomínám také, jak nám „předseda“, jak jsem mu říkával, v novinářském dresu v pozici gólmana vychytal finále na fotbalovém turnaji v Šardicích. Fotbal miloval a pro fotbal na Slovácku obětoval mnohé. Nebyl to jen papírový předseda, ale v mládí aktivně hrával fotbal a později to jako rozhodčí dotáhl až do divize. Každou neděli jej bylo možné spatřit na nějakém zápase okresních soutěží. Když jsem jej v jednom rozhovoru požádal o vzkaz fanouškům, tak řekl: „Co bych vzkázal fotbalovým fanouškům? Nejen fanouškům, ale i hráčům a funkcionářům, abychom k sobě našli cestu a důvěru, nebáli se uznat chybu a přijmout kritiku. Věřím, že společnými silami můžeme udělat pro fotbal v okrese mnoho dobrého.“ A on toho udělal pro fotbal velmi mnoho. Předsedo, budeš nám všem scházet.

Vojtěch Johaník