Tím prvním byl zcela jistě výkon devatenáctileté stolní tenistky Spartaku Hluk Anety Kučerové. Tato sportovní královna okresu Uh. Hradiště za rok 2009 si o uplynulém víkendu vybojovala na mistrovství České republiky v Hostinném titul mistryně republiky ve dvouhře juniorek. Soutěží procházela jako nůž máslem a ve finále si pochutnala na litoměřické Drobné 4:2. Aneta, která mistrovské tituly sbírá již od mládežnických kategorií jako na běžícím pásu, začínala se stolním tenisem v pěti letech. Od té doby si na své konto připsala téměř padesátku medailí z mistrovství České republiky.

Pochvalu za své skutky uplynulých dnů zaslouží však také čtrnáctá žena olympijských her ve Vancouveru na U-rampě, snowboardistka Šárka Pančochová z Uh. Brodu. Ta totiž celou svou olympijskou garderóbu včetně startovního čísla nechala vydražit. Zisk z této internetové aukce byl nemalý. Šárka získala celkem 26 000 korun českých. Tuto částku si však neponechala pro sebe, ale celou ji předala na účet nadace Luhačovická korunka, která pomáhá znevýhodněným dětem ve Zlínském kraji. To, že je Šárka Pančochová nejen dobrá duše, ale také dobrá studentka dokázala tento týden. Na technickém lyceu v Uherském Brodě odmaturovala s vyznamenání a celkovým součtem za 5. Blahopřání a klobouk dolů.

Další ženou, která vyvolala asi největší rozruch těchto dnů na Slovácku, je letošní desátá nejlepší střelkyně házenkářské interligy z celku vicemistryň České republiky. Ano, je to Helena Štěrbová, jedna z veselských panenek. Tato dvaadvacetiletá studentka právnické fakulty, hráčka české reprezentace totiž dala vale svému veselskému klubu a přestoupila do celku HC Zlín. Úderná síla Veselí tak dostala vážnou trhlinu. Ale tak už to chodí. Helena Štěrbová i přes své mládí v házené zažila mnohé. Radovala se z titulu mistra ligy, ale také se jí nevyhýbala ani zranění. Má operovaná obě kolena, měla zlomené žebro a také otřes mozku. Odborníci však říkají, že má nejlepší házenkářské roky ještě před sebou. Já věřím, že ano.

A nakonec bych chtěl pochválit hned několik mladých děvčat najednou. Florbalové dorostenky 1.AC Uh.Brod si totiž o víkendu zajely do Ostravy na neoficiální mistrovství ČR dorostenek. A byly to právě broďanky, které se staly největším překvapením turnaje. Základní skupinou totiž projely jako nůž máslem. Ve čtvrtfinále vykleply Turnov 2:0 a v semifinále si poradily s Libercem 4:1. Skvěle si vedly i ve finalovém souboji, kde se střetly s pražským celkem Herbadent Tigers SJM, který v základní skupině porazily 3:2. V rozhodujícím duelu jim však soupeřky tuto porážku oplatily. Branka, která brodským děvčatům vzala naději na vítězství, padla do jejich sítě až v prodloužení. Titul vicemistryň České republiky ve florbale dorostenek je však i přesto skvělým úspěchem brodských hráček.

Tak co chlapi, nevrhneme se raději na vaření, tam začíná být trochu volněji.

Vojtěch Johaník