Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brod ocenil mnohaleté zásluhy Ireny Koubové

Uherský Brod – Cenu města Uherský Brod obdržela za své zásluhy před několika dny Irena Koubová, která se po celý svůj dosavadní život aktivně zapojovala do tamního společenského života, zejména v oblasti kulturních a sociálních věcí.

5.11.2009
SDÍLEJ:

Předávání cen se konalo v Panském domě.Foto: Elen Sladká

Irena Koubová maturovala v roce 1958 na tehdejší uherskobrodské jedenáctiletce. Nebylo jí umožněno pro její náboženské přesvědčení studovat na vysoké škole, proto nastoupila do Slováckých strojíren. „Stíhala pracovat na oddělení technického rozvoje a přitom si rozšiřovat kvalifikaci. Nejdříve večerním studiem střední průmyslové školy, poté i dálkovým studiem Vysoké školy ekonomické v Praze. Tam také úspěšně promovala na fakultě výrobně-ekonomické v roce 1970 a získala titul inženýr,“ popisuje její hektické mladí místostarosta Uherského Brodu Pavel Josefík.

V roce 1992 opustila po 33 letech Slovácké strojírny a začala pracovat v Domě kultury v Uherském Brodě. Ve funkci vedoucí obchodního oddělení tak skloubila celoživotní zájem o kulturu se svým zaměstnáním. „Po odchodu do důchodu ji předčasně a neočekávaně opustil manžel. Oporou se jí staly její dvě dcery. Obě už také obohacují zpěvem kulturní život v našem městě. Velkou radostí jsou jí i vnoučata,“ zmiňuje její další životní etapu Josefík.
Členkou pěveckého sboru Dvořák je Irena Koubová padesát let. V něm vykonávala a stále zastává řadu funkcí. Taktéž je tomu v mladším komorním sboru tohoto souboru. Je také iniciátorkou a neúnavnou spoluorganizátorkou Festivalu sborových lidových písní, který se v Uherském Brodě koná od roku 1994 každé tři roky.

„Do veřejného života v městě Komenského se výrazně zapojila po revoluci v roce 1990, kdy byla zvolena do městského zastupitelstva a stala se také členkou rady města,“ upřesňuje místostarosta. Z tohoto období patří k jejím výrazným počinům znovuobnovení starého hřbitova. „Už i samotné získání podkladů pro obnovu hřbitova si vyžádalo spoustu úsilí. Dnes je starý hřbitov opět organickou částí našeho města, byť stopy po jeho zakonzervování jsou stále zřejmé,“ konstatuje Josefík.

Do této doby se datuje také navázání kontaktů s dnes již tradičním partnerským městem Naarden v Holandsku a založení Spolku Uherský Brod – Naarden. Oceněná se stala jeho jednatelkou a tou je dodnes. Od té doby zorganizovala desítky vzájemných setkání. V roce 1999 se jí dostalo nejvyššího ocenění města Naarden, když z rukou starosty Jacka Patijna obdržela stříbrnou medaili.

Od roku 1994 je stálou členkou kulturní komise při uherskobrodské radě města a od roku 2002 její předsedkyní. Je rovněž členkou Moravskoslezské křesťanské akademie a Rotary klubu v Uherském Brodě. „Odtud měla již blízko ke svým dalším aktivitám v oblasti sociální, směřované především k pomoci starším občanům a mentálně postiženým dětem,“ dodává Josefík.

O ocenění Ireny Koubové rozhodli uherskobrodští zastupitelé. Cenu si slavnostně převzala ve čtvrtek 29. října v obřadní síni Panského domu. Ve stejný den město Komenského udělilo také cenu Stavba roku 2008. Získala ji firma HOKR – bytové domy, s. r. o., za architektonické řešení a zhodnocení lokality Babí louka bytovými domy.

Autor: Irena Trojková

5.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
1. FC Slovácko. Ilustrační foto

Slovácko veze z Julisky bod. Trefil se Zajíc

Ilustrační foto

Podpisy obyvatel nepomohly, jednosměrka v Mařaticích se nemění

AKTUALIZUJEME

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

AKTUALIZOVÁNO

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

/SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Herci odkrývají ve Slováckém deníku své soukromí. Tentokrát Pavlína Hejcmanová

Seriál uherskohradišťských herců “Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!”, kterým divadelníci návštěvníkům připomínají možnost pořídit si předplatné na příští rok, pokračuje i zítra. Na stránkách Slováckého deníku se tentokrát představí herečka Pavlína Hejcmanová a čtenářům dovolí nahlédnout do jinak velmi střeženého soukromí.

Medici zodpovídali otázky ohledně osteoporózy

FOTOGALERIE / Na čtyřech místech Uherského Hradiště mohli lidé ve čtvrtek potkat studenty medicíny. Ti tam prováděli osvětu u příležitosti světového dne boje proti osteoporóze, který se slaví 20. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení