„Vážím si každého dárku, i kdyby to byl třeba jen kamínek. Když vím, že je darovaný z lásky, je to pro mě jako briliant,“ odpovídá slavná herečka na otázku, co by jí udělalo největší radost. „Když jsem byla malá, dostala jsem od maminky vyrobeného Ferdu Mravence. Byl překrásný, okamžitě jsem se do něj zamilovala, a protože jsem zrovna pobývala v katolickém klášteře, požádala jsem kamarádky, aby nás v kapli oddaly,“ vzpomíná herečka. „Pak tam ale vtrhly jeptišky, strašně vyváděly a manžela mi zabavily,“ usmívá se představitelka mnoha filmových a divadelních rolí. „Taky jsem dostala živého kocoura a stal se z něj domácí miláček. Jmenuje se Achiles a má čtrnáct let a čtrnáct kilo. Vydržel podstatně déle, než ty gerbery, které jsem tenkrát dostala také,“ usmívá se poťouchle Květa Fialová.

Originální dárek dostala i loni, když slavila osmdesátiny. „Přijela jsem do Hradiště, tenkrát jsem bydlela u rodiny mého milovaného Pepíčka Kubáníka,“ vzpomíná. „Když jsme vystupovali z auta, zeptala jsem se Pepíčkova švagra Ondřeje, jestli máme doma nějaké šampaňské, že si musíme připít a on na to, že se nějaké najde. Pak jsem vstoupila do pokoje a tam bylo na různých místech osmdesát lahví šampaňského a Pepíček mi k nim dal osmdesát vlastnoručně vyrobených slunečnic! Dělali na nich všichni, i děti. Já jsem se jen sesunula k zemi a plakala a plakala. On totiž Harold dá své Maude k osmdesátým narozeninám v naší hře slunečnici a šampaňské, takže v tom byla i tato symbolika. Aniž bych chtěla komukoliv z Hradiště pochlebovat, byl to nejkrásnější dárek mého života,“ uzavírá slavná herečka.

Mimořádné události se rozhodl využít i Deník a vyhlásil unikátní akci. „Vyzýváme čtenáře, aby vymysleli dárek pro paní Fialovou. Ten, který bude vskutku pozoruhodný, sami zrealizujeme a jeho autor dostane možnost jej paní Fialové osobně předat,“ objasňuje šéfredaktor Deníku Střední Morava Martin Nevyjel, v jehož hlavě se nápad zrodil a jenž osobně dohlíží na jeho průběh. „Chceme zkrátka dělat lidem radost. Ať jsou to naši čtenáři, diváci Slováckého divadla či herci,“ uzavírá šéfredaktor.

Nápady redakce očekává na emailové adrese jitka.machalkova@denik.cz, a to až do pondělí 23. srpna. U unikátního představení 1. září ve Slováckém divadle bude i fotograf Slováckého deníku a přineseme z něj obsáhlou reportáž.

Josef Kajetán

Související článek:

Vymyslete originální narozeninový dárek pro Květu Fialovou