Do titulní role princezny Štěpánky v pohádce Čertova nevěsta ji obsadil režisér Zdeněk Troška. Na autogramiádě v uherskohradišťské Redutě konané v minulém týdnu při příležitosti lokální premiéry, působila ještě křehčím dojmem než na filmovém plátně. I ve skutečnosti je ovšem krásná jako skutečná princezna.

Eva z Vlčnova princeznou Štěpánkou. Tak tomu říkám proměna…

Eva z Vlčnova chodila odmalička do dramaťáku. A taky do divadla, měla ho ráda. (Smích) Tak jsem se rozhodla, že po maturitě zkusím přijímačky na DAMU, i když jsem se k tomu nijak neupínala. Připravovala jsem se na úplně jiné obory, jako jsou marketingové komunikace nebo žurnalistika. Ale nakonec vyšlo herectví. A pak už se to vezlo, na DAMU přišly veškeré další příležitosti.

Dá se říct, že je tato pohádka vaší zatím největší zkušeností s filmem?

Určitě ano. Sice už jsem předtím natáčela s mladým režisérem Tomášem Řehořkem film Piko, kde jsem hrála feťačku, ale tam jsem měla jen čtyři natáčecí dny. Nicméně jsem si tu práci zkusila a bylo to moc fajn. Ale až v této pohádce jsem dostala intenzivní výuku filmového herectví.

Jak vzpomínáte na natáčení půl roku po jeho skončení?

Točilo se v létě a shodli jsme se znovu i dnes s produkčním Sergiem Tamasem na tom, jaká je škoda, že už to skončilo. Slavnostní premiéra, která proběhla před pár dny v Praze, byl náš další záchytný bod, odkazovali jsme se k tomu datu s tím, že se zase všichni uvidíme. Teď už je všechno na plátně. Ale myslím si, že není konec se všemi večírky, protože ve štábu se zrodila mnohá přátelství.

Mohla byste zhodnotit výslednou podobu filmu?

Měla jsem možnost jej vidět na novinářské projekci a musím říct, že děti tu pohádku určitě ocení. Pan Troška je na pohádky zkrátka odborník.

Liší se moc Čertova nevěsta od dnes už legendárních Troškových pohádek, například Princezny ze mlejna?

Pan Troška má určitě svůj rukopis. Ale tahle pohádka má v sobě sto devadesát pět trikových záběrů a je to znát. O to je zajímavější a pestřejší. Když už triková technologie existuje, proč ji nevyužít?

Jste teď po premiéře připravená na to, že možná přijde velký mediální zájem o vaši osobu?

Nejsem připravená. A nemyslím si, že by bylo dobré se nějak připravovat. Přece jen ta bublina za měsíc splaskne a zase budu obyčejná studentka herectví, která lítá po Praze v teplácích. Což jsem mimochodem dělala i dnes.

Přinesla vám nová pohádka nějaké další pracovní nabídky?

Nabídky chodí pořád a neustále se pořádají nějaké konkurzy. Zatím mě nikdo neoslovil s tím, že jsem byla pohádková princezna v Čertově nevěstě. A to není dobře ani špatně. Konkurzy jsou neustále a buď se líbíte, nebo ne.

Toužila jste někdy si zahrát princeznu?

Na princezničky jsem si moc nehrála, když jsem byla malá. Ale jsem rozhodně šťastná, že mi to pan Troška umožnil. Pro každou mladou herečku je to takové pomyslné okénko, které si ráda odškrtne.

Máte herecký sen, který byste si ráda splnila?

Trochu se bojím hereckých snů. Nemusí se vůbec vyplnit a člověk by byl potom zklamaný. Takže já raději přijímám věci tak, jak jdou. Nestavím vzdušné zámky a stojím nohama na zemi.

Petra Kučerová

Související články:

Zdeněk Troška točí na buchlovickém zámku pohádku

Premiéru Čertovy nevěsty v Hradišti uvede Troška

Troška na premiéru své pohádky do Hradiště nepřijel