Na polovinu srpna je naplánována další podobná akce s názvem Slovácké léto, při které na hlavním hradišťském náměstí taktéž vyroste beachvolejbalový kurt. Pořadatelům červencových klání se však tato myšlenka příliš nelíbí.

„Nápad uspořádat v Hradišti beachový turnaj jsem dostal, když jsem se před několika lety se svým spoluhráčem zúčastnil podobné akce ve Valašských Kloboukách. Organizace takového klání je však složitá. Asi v půlce příprav jsem dostal nabídku na výpomoc od pana Františka Trubačíka. I když jsem na něj měl od svého okolí negativní reference, pomocnou ruku jsem rád přijal,“ uvedl organizátor Slováckého beachového léta Marek Pochylý. „Akce nakonec skončila úspěchem, jenže díky neefektivnímu hospodaření pana Trubačíka skončila několik desítek tisíc v mínusu. Dluh jsem musel smazávat i ze svých peněz, a proto jsem již další spolupráci s panem Trubačíkem odmítl,“ prohlásil Pochylý.

Že Trubačík uspořádá v půlce srpna svou akci pod názvem Slovácké léto Pochylému vadí.

„Když už mi ukradl nápad, nemusel mi krást i název. Svou značku mám zaregistrovanou na Úřadu průmyslového vlastnictví a pokud Trubačík zorganizuje akci pod názvem Slovácké léto, podám na něj trestní oznámení. Jde mi jen o ochranu značky, nenárokuji si ušlý zisk ani nic podobného,“ zdůraznil Pochylý.
František Trubačík ale žádné provinění necítí. „Nikoho nekopírujeme. Naše akce se nebude týkat jen beachvolejbalu, na své si přijdou i milovníci cyklistiky, kultury, a hlavně děti. Na projektu pracuji tři čtvrtě roku a rozhodně ho nebudu měnit na poslední chvíli, kdy někdo přijde s nějakými obviněními,“ konstatoval Trubačík.

Pochylý také nadhodil prognózu, že obyvatelé Hradiště budou ze dvou podobných akcí unaveni.

„Je to možné. Ale pokud to bude lidi bavit, ať se písek na náměstí naváží i desetkrát za prázdniny,“ prohodil Trubačík.

Město, které obě akce na náměstí povolilo, zatím žádná negativa neshledalo.

„Vidíme v tom oživení náměstí v době letních prázdnin. Samozřejmě pokud zjistíme, že se akce nesetkávají s všeobecným pochopením, zvážíme zavedení regulativů,“ sdělil hradišťský místostarosta Květoslav Tichavský.

Čtěte více: Související články