Za stokorunový poplatek se tak lidé na počkání dozví, kolik trestných bodů prozratím dostali.

„Tuto službu u nás nabízíme od prvního ledna. Ze strany řidičů je zájem, řada lidí o této novince však nejspíš dosud neví,“ myslí si Ivona Píšťková z organizačního odboru uherskobrodské radnice. Podle ní jsou služby Czech POINT v Uherském Brodě žádané. „V uplynulém roce byl zájem o všechny nabízené výpisy. Nelze říct, že by některé převažovaly,“ dodala.

Počet trestných bodů řidičům sdělí také na uherskohradišťské radnici. „Pro tento výpis si zatím přišel jeden člověk. Lidé o rozšíření nejspíš ještě neví,“ uvedla Jana Kolářová z odboru informatiky a komunikace hradišťské radnice.

Před zavedením novinky ve službě Czech POINT si lidé mohli informaci o počtu trestných bodů zjistit také na odborech dopravy. „U nás na evidenci řidičů tento údaj lidé získají i nadále. Informaci jim podáme rovněž na počkání a jen za cenu patnácti korun. Stojí to sice výrazně méně, řidiči však mohou narazit na dlouhou frontu lidí čekajících na úplně jiné úkony, takže tam mohou strávit více času,“ poznamenal vedoucí uherskobrodského odboru dopravy Jaroslav Prchlík.

Zavedení novinky vítá také šestadvacetiletý řidič Jiří Malík z Uherského Hradiště. „Nemám ponětí, kolik trestných bodů jsem už dostal a docela by mě to zajímalo. Proto si nejpíš pro výpis na městský úřad také brzy dojdu,“ řekl Malík.

Kromě výpisu z registru řidičů nabízí Czech POINT další novinku, užitečnou především pro podnikatele a živnostníky. Lidé si budou moct na úřady přijít také pro výpisy ze seznamu kvalifikovaných dodavatelů. To je užitečné pro podnikatele a živnostníky, kteří se přihlašují do různých řízení. Tímto potvrzením dodavatel nahradí doklady, kterými prokazuje splnění základních a profesních kritérií pro soutěž.