Připočteme-li k těm, co štrúdlu krojovaných šohajů a děvčic vládli ještě podstárka Tomáše Snopka, pak v čele kudlovických hodů stáli tři Tomášové.

Nejstarším z nich byl devětadvacetiletý Tomáš Věrný. V roli staršího stárka vládl chase už podruhé. Poprvé to bylo v listopadu roku 2005. „Tenkrát mi hodová partnerka před víkendovou veselicí onemocněla, takže ji musela zaskočit moje sestra Hana, několikanásobná vítězka řady soutěží krásy,“ zavzpomínal na stárkování před šesti lety Tomáš.

Tehdy nevycházel za chasou vchodovými dveřmi, ale slézal k ní z balkonu po žebříku. „Protože jsme měli zaseklý zámek ve dveřích a Hanka se bála slézat z balkonu po žebříku, museli jsme je naoko vyrazit,“ pousmál se starší stárek. Poprvé jej jeho maminka do kroje oblékla, když mu bylo šest let.

Letos měla kudlovická chasa nemalé starosti se sháněním stárků. „Moje stárka nemohla najít kluka, který by s ní hodům vládl. Já ji nechtěl nechat osamocenou a hody kvůli tomu pokazit, vyhověl jsem nejen šikovné děvčici, ale i chase a roli staršího stárka jsem vzal na sebe,“ svěřil se Věrný. To však nebyl problém jediný. „Nenašel se v naší vesnici ani mladík, který by se zhostil funkce mladšího stárka. Vstříc nám vyšel Tomáš Lyko z Popovic,“ doplnil Věrný.

Hodové veselí vygradovalo u radnice, kam si chasa v doprovodu Kudlovických a jejich hostů přišla pro povolení hodů. O muzikantský doprovod víkendové hodové slávy se postarala dechová hudba Boršičanka a cimbálová muzika z Velehradu.

„Počasí nás letos nezradilo, a tak bylo všem hodařům příjemně,“ pochvaloval si Věrný a nadhodil, že před čtyřmi lety se konaly kudlovické hody mezi kapkami deště.