„Jsem hrdý na našeho občana Tomáše Valentu, v historii Huštěnovic prvního extraligového hokejistu, který se zlínským mančaftem dokázal získat mistrovský titul. To prvenství mu už nikdo nesebere. Je také prvním z hráčů ze Slovácka, mistrovského týmu PSG Zlín, který pohár do své obce přivezl," tetelil se radostí huštěnovický starosta.

Tomáš v průběhu setkání s občany zvedl několikrát Masarykův pohár určený pro mistra Česka nad hlavu a pětačtyřicet minut pózoval sám, s dětmi i dospělými fotografům. „Mít syna mistrem republiky je potěšující. Od pěti let bruslil Tomáš na Baťově kanále i na zimním stadionu Uherském Hradišti, od šesté třídy základní školy hrál hokej ve Zlíně, který dává šanci mladým," neskrýval radost Milan Valenta, otec novopečeného mistra republiky.

„Je pravdou, že jsem chodil s bráškou bruslit od pěti let, ale hokej mě moc nebral. Já se raději vozil po zadku na sněhu, zatímco kluci hráli hokej. Teprve až jsem začal hrát za dorost ve Zlíně, mě hokej chytil naplno svými drápky," svěřil se Tomáš Valenta. Skromně dodal, že mistrovský titul v hokeji získal s dorostem, pak s juniorkou a teprve před několika dny otevřel se zlínskými hokejisty tu pomyslnou zlatou bránu play off, když porazili Kometu Brno.

„I když jsem nenastoupil v play off, myslím si, že za tu dnes už uplynulou sezonu na tom mistrovském titulu nějaký podíl mám. Kdyby mně před začátkem sezony někdo řekl, že budeme podruhé po sobě ve finále extraligy a na titul dosáhneme, asi bych mu řekl, že je podnapilý," dodal s pousmáním Tomáš Valenta.