Po deseti letech existence se za kamerou i před ní udála celá řada změn. Tou vrcholnou se stalo střídání na postu lodivoda. V pátek totiž dlouholetý ředitel Jan Dudek oficiálně předal televizní rodinu do rukou Martina Pášmy, ten až donedávna vedl Rádio Zlín, a sám šel na jeho místo.

„Řekl jsem si prostě dost. Už je třeba, aby se zapojila nová, mladá krev,“ komentoval na večírku výměnu rolí Jan Dudek. Ten zároveň předal pomyslné mediální žezlo – v podobě závodního kolíku – svému synovi Martinu Dudkovi. Toho diváci znají nejenom přímo z televizní obrazovky, ale právě on také stojí za vznikem celé řady pořadů, ať už v roli střihače či kterékoliv jiné televizní profese. „S Martinem Dudkem jsem spolupracoval na tvorbě seriálu Za dveřmi ateliérů a musím přiznat, že je to profesionál každým coulem,“ pochválil kolegu režisér dokumentu a nynější šéfredaktor Deníků střední a východní Moravy Martin Nevyjel.

Samotná oslava se stala bilancováním uplynulých deseti let. To se nemohlo obejít bez vyhlášení zasloužilých pracovníků. Tohoto vyznamenání se dostalo kameramanovi Slávkovi Hanáčkovi a produkční Nicol Hubíkové. „Skutečně jsem toho ve firmě zažil už spoustu. Na některé reportáže skutečně nelze zapomenout,“ smál se na pátečním večeru Slávek Hanáček.

Na oslavě tradičně nechyběl košt vín, ani dobrá hudba v podání Cimbálové muziky Stanislava Gabriela. S tou si zahrál i uherskohradišťský místostarosta Evžen Uher. Někteří z hostů si pak v prostorách restaurace zacifrovali. Ti odvážnější, kteří na pozvánce postřehli, že si mají vzít plavky, skončili ve vířivce.