Kunovické mládí v oblacích

Na oslavu titulu akademického vicemistra republiky a bronzu v juniorech si však bude muset ještě počkat. Právě nyní totiž reprezentuje Českou republiku v Itálii, kde se koná juniorské mistrovství světa. Dvaadvacetiletý pilot propadl létání už před osmi lety.

„Přivedl mě k tomu tatínek, který je sám pilotem. Ve čtrnácti jsem začal létat na větroni a v šestnácti jsem udělal pilotní zkoušky. A poté jsem začal létat i motorově,“ pochlubil se Pískatý.

Na Slávkovy letecké začátky zavzpomínal také jeho bývalý instruktor Josef Sedláček. „Když si vybavím zájemce, kteří k nám přicházejí, skutečně nad nimi vynikal. Talentů znám samozřejmě víc, ale troufl bych si jej zařadit do deseti procent těch, kteří jsou skutečně dobří,“ svěřil se Sedláček. „Létání jako takové jde někomu lépe či hůře. Nicméně, když se dostal Slávek do pokročilejší fáze, zjistil jsem, že jej snad ani nemám co učit, že všechno velmi dobře ovládá intuicí. Bylo jasné, že bude mimořádným plachtařem,“ dodal.

Mezi Slávkovy velké sny patří vyhrát mistrovství republiky juniorů, ovšem tuto šanci má už jen dva roky. Na druhou stranu je studentovi leteckého provozu Vysokého učení technického v Brně létání zřejmě souzeno. Po vzoru otce se v budoucnu touží stát profesionálním pilotem.

 

V premiéře magazínu v pátek 10. srpna ještě uvidíte: 1. Výstavbu parkovacích míst řeší nové plánovací smlouvy 2. Křižovatka na Moravním nábřeží se konečně dočká semaforu 3. Nálezy pod kapličkou doplnily historii Ostrožské Nové Vsi