„Společný život partnerů, kteří uzavřou sňatek v magickém dnu se třemi osmičkami, by se měl vyznačovat jakousi rovnováhou a dlouhodobostí. Ale přesto jim nemohu zaručit, že budou žít spokojený a šťastný manželský život,“ poznamenal Konečný.

Ačkoliv v minulých třech letech byl na Slovácku o konání veselek, připadajících na magická data, značný zájem, letošní osmý srpen snoubence k uzavření sňatku příliš neláká. „Asi to bude tím, že numerologové vstup do manželství v magických datech spíše nedoporučují. U nás v Uherském Brodě se vydá v pátek 8. srpna na společnou cestu životem pouze jedna snoubenecká dvojice,“ nechala se slyšet matrikářka Eva Špačková. Dva sňatky na osmého srpna má potvrzeno matrikářka Uherského Hradiště a jednu svatbu má na magický den ohlášenu velehradská matrikářka Eva Hanáčková. „Snoubenci si řeknou „ano“ v kamenném kostelíku sv. Jana nad modranským archeoskanzenem. Možná si zvolili tento svatostánek pro, aby si sňatek lépe zapamatovali,“ míní Hanáčková.

Žádnou svatbu nemají na 8. srpna nahlášenu matrikářky v Bojkovicích, Babicích a v Buchlovicích. „K sňatkům máme vyhrazeny pouze soboty. Protože loňský 7. červenec připadl právě na sobotu, měli jsme toho dne patnáct svateb. Začínali jsme v ranních hodinách a skončili jsme před osmnáctou hodinou. Žádný z obřadů jsme nezkrátili, ačkoliv dva z ženichů nás o to požádali. V sobotu 9. srpna budeme oddávat jedenáct snoubeneckých párů, takže obřady skončí kolem šestnácté hodiny. Jeden z párů bude dokonce smíšený. Nevěsta je Češka, ženich Katalánec. Novomanžele láká k uzavření sňatku sala terrena buchlovického zámku, ale také to, že po skončení obřadu se mohou nechat vyfotografovat nebo zachytit kamerou v parku někdejšího šlechtického sídla,“ naznačila buchlovická matrikářka Anna Lukeštíková.

Přikládáte význam datu sňatku? Vybrali byste si magická čísla?

Roman Pukovec, Uherské Hradiště, architekt
Datum sňatku nerozhoduje o kvalitě budoucího vztahu, ale určitě důležité je. Podle mého názoru je to spíše o subjektivním pocitu člověka, aby si vybral datum, které například obsahuje jeho šťastná čísla nebo je takové zajímavé jako 8. 8. 2008. Kdybych se ještě ženil, asi bych si taky vybral zajímavé datum.

Petra Holáková, Nedachlebice, studentka
Až se budu vdávat, asi si s výběrem data dám trošku práci. Pěkná čísla se podle mě lehce pamatují a někdo to může brát tak, že mu přinesou štěstí.
Že bych ale už teď věděla, jaká konkrétní čísla musí obsahovat moje datum svatby, to ne.
Jenom bych se nerada vdávala například v pátek třináctého.

Jiří Hadaš, Uherské Hradiště, učitel, kouzelník
Data, jako je například 8. 8. 2008, nejsou podle mě ničím zvláštní, spíš jim přikládají velký význam lidé. Já na nějakou magičnost v tomto směru nevěřím a oženil bych se klidně v den s úplně obyčejným datem, třeba v úterý odpoledne. Datum podle mě zase až tak důležité není.