Potvrdila to personalistka obchodního domu Tesco Uherské Hradiště Šárka Hrbáčková.

„Na Štědrý den budeme mít otevřeno do patnácti hodin a na Silvestra do sedmnácti. Zaměstnanci se dohodnou, kdo bude v práci a kdo si užije Vánoc doma. Většinou se střídají tak, že kdo byl vloni tady, bude letos doma a naopak. Bereme také ohledy na matky s malými dětmi,“ vysvětlila Hrbáčková.
V pohotovosti budou jako každý rok také hasiči. V Uherském Hradišti stráví Štědrý den na služebně osm lidí a dalších osm tam bude na Silvestra. Prozradil to velitel hradišťské stanice Libor Bednařík.

„Naši zaměstnanci se domlouvají mezi sebou a střídají se. Někdo raději obětuje Štědrý den a chce být doma na Silvestra. Na Štědrý den moc výjezdů nebývá, spíše kolem posledního dne v roce míváme zásahy kvůli špatnému zacházení se zábavní pyrotechnikou,“ uvedl Bednařík.

Den jako každý jiný je čtyřiadvacátý prosinec také pro lékaře v hradišťské nemocnici. „Ve svátky funguje pohotovost pro děti, dospělé i chirurgická čtyřiadvacet hodin denně. Klasickým štědrovečerním případem u nás bývá uvíznutí rybí kosti v krku,“ sdělil náměstek pohotovosti hradišťské nemocnice Ivo Zlínský.

Štědrý den v teple domova si letos na Slovácku užijí pekaři. Pracovníci pekárny Topek půjdou do práce až na Štěpána. Zaměstnanci Varmužovy pekárny budou zase péct 23. prosince až do rána. „Štědrý den budeme všichni odpočívat doma a nastoupíme zase pětadvacátého prosince,“ uvedl majitel pekárny Vladimír Varmuža.