Máte za sebou výsledkově vydařené utkání. Nebylo to ovšem tak jednoduché, jak se z výsledku mohlo zdát…

Pro nás určitě cenné vítězství. K celému utkání se hodí známé: nedáš dostaneš. Domácí měli vždy šanci, kterou neproměnili, a v rozmezí dvou tří minut jsme naopak my tu naši využili. To utkání bylo o efektivitě, kterou jsme měli na své straně.

V posledních dvou duelech jste udrželi čisté konto. To asi taky těší…

Určitě. Doma to ale v utkání s Duklou stačilo pouze na bod. Potřebovali jsme zabrat a navíc Teplice jsou v pásmu sestupu, kde se hraje, jak se říká, o šest bodů. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Teď se situace opakuje, doma hrajeme další důležitý zápas s Příbramí.

Po dvou utkáních, kdy se nepodařilo proměnit spoustu šancí, přišla gólová smršť. Bylo to i třeba tím, že jste se koncovce věnovali více na tréninku?

Trenér kladl na zakončení větší důraz. Říká nám, že střela není jen proto, že jsem vystřelil, ale střela je proto, abychom dali gól. Ať se hlavně snažíme trefit bránu. Že čím vícekrát se trefí brána, tím může padnout více gólů. Nebyl problém si vytvářet šance, ale nebyly z toho góly. Jak říkám, je to hlavně o efektivitě. Vyhrává ten, kdo šance dovede lépe zužitkovat.

Po utkání s Příbramí bude reprezentační pauza, dostanete nějaké volno? Jak s ním naložíte?

Tak zatím se nikdo a ani trenér nevyjadřoval. Celý příští týden se bude odvíjet od sobotního zápasu. Myslím, že nám ale nejde ani o to volno. Děláme nějakou práci a víme, že se tímto zápasem může sezona zlomit, můžeme se posunout do určitého klidu. Naopak v případě prohry se na nás natlačí nejen Příbram, ale i ostatní týmy ze spodku tabulky. Zase bychom se dostali pod tlak, což si nepřejeme.

Příbram přijede na Slovácko s novým trenérem. Je to už podruhé, co Příbram trenéra v této sezoně mění, a poprvé to bylo taktéž před utkáním s vámi. Vy jste to ale zvládli a vyhráli 1:0. Může trenér Straka za týden změnit taktiku, uvažování týmu?

Nevím, jestli může za týden něco přebudovat. Ono jde vždy především o takový ten impulz, že třeba hráči, co tak pravidelně nehrávají, se chtějí novému trenérovi ukázat. A naopak, hráči ze základu musí své pozice obhájit. A dokázat, že na hřiště patří. To je takový ten hnací motor, který se může projevit.

Vítězství by asi hodně pomohlo a možná Slovácko katapultovalo do klidných vod. Vidíte to taky tak?

Určitě. Jsme nyní na osmém místě a všechny týmy pod námi v tuto dobu myslí na to, aby se co nejrychleji dostaly do klidných míst, pryč od záchranářských starostí. My jsme momentálně jedním z těch mužstev, která k tomu mají nejblíže. Chceme Příbram porazit. Není to ale o tom, že bychom mysleli jen na záchranu. My chceme předvádět dobrý fotbal, který si tady diváci zaslouží. Chceme se spíše dívat před sebe, ne sledovat vývoj za námi.

Očima Svatopluka Habance: Trenérská změna mě překvapila

„V první řadě musím říct, že mě překvapila trenérská změna, která v Příbrami proběhla. Příbram sice nejtěsnějším rozdílem prohrála v Mladé Boleslavi a na Dukle, ale na půdě těchto týmů to nemá jednoduché žádný soupeř. Navíc dokázali porazit 3:1 Teplice. Františka Straku jsem zažil rok a půl v Teplicích. Určitě to pro hráče bude jistý impulz. Je známý svou výbušností, dokáže mužstvo na zápas namotivovat. Před naším podzimním zápasem v Příbrami nastoupil na soupeřovu lavičku Karol Marko, kterého jsme porazili. Kéž bychom to zopakovali i u jejich dalšího nového trenéra. Utkání nebude asi úplně o jednotlivcích. Rozhodovat bude celkové nasazení. Pokud bych měl někoho jmenovat, vždycky se mi líbil Koukal. To je kreativní fotbalista, který umí vstřelit branku, dobře zahrává standardní situace a jeho střela je nadstandardní. Potom je tam boom kolem Kuvajťana, který vstřelil dvě branky. Na druhou stranu z těchto hráčů není třeba se klepat. Chceme zápas opět týmovým výkonem dohnat k tomu, abychom si vypracovali šance, které proměníme."