„Četli jsme článek ve Slováckém deníku o napadení Adama Šudřicha. celý článek ZDE Máme podobnou zkušenost, proto, pokud bude na strážníka podávat trestní oznámení, určitě se připojíme,“ uvedl Zdeněk Jurčeka z Uherského Ostrohu.

Nechce se legitimovat

Ten má dva syny, které prý městský policista Jaroslav Gajda v minulosti také napadl. „Synové asi před čtyřmi lety chytali na štěrku ryby. Měli u sebe zaparkovanou motorku. Strážník Gajda je začal slovně napadat, že tam motocykl nemá co dělal. Když jej můj syn požádal, aby se jim legitimoval, začal jim nadávat,“ vyprávěl Jurčeka.

„Protože na břehu seděl i soused pana starosty Vaňka, celou událost dosvědčil. V dalším případě jel před dvěma lety v září můj syn v sedm hodin večer na kole a strážník Gajda jej z kola shodil a chtěl jej pokutovat, protože neměl zapnuté světlo. Syn mu odpověděl, že se ještě nesetmělo a světlo tedy nepotřebuje,“ popsal Jurčeka.

Strážník se údajně chce mstít

Se strážníkem Gajdou se rodina Jurčekova i soudila, avšak neuspěla. „Strážník byl potrestaný pouze finančně a dál pracuje u městské policie. Nyní mého syna vyhledává a chce se mu mstít. Když ho potkal se psem, řekl mu, že mu ho zastřelí, pokud nebude mít náhubek. Je to hrozné. Mí synové nejsou konfliktní ani problémoví,“ dodal otec.

Rodiny Šudřichova i Jurčekova nyní čekají, jak se vyjádří komise, která případ napadení Šudřicha šetří.

Šudřicha podle jeho slov Gajda napadl před více než měsícem na ulici kousek od jeho domu. „Vracel jsem se z diskotéky, když u mě zastavil autem a začal mi nadávat, že doma pořád dělám bordel. Zeptal jsem se ho, proč mi tyká a on mě uhodil pěstí do obličeje. Tak jsem na něj podal stížnost a čekám, až případ posoudí vyšetřovací komise, která na to má šedesát dní,“ poznamenal Šudřich s tím, že pokud strážník Gajda dál zůstane u městské policie, podá na něj trestní oznámení.

„Samozřejmě, že budu rád, když se rodina Jurčekova přidá. Pan Gajda bydlí skoro vedle našeho domu a každý rok o prázdninách nám dělá problémy. Jednou nás osočil z rušení nočního klidu, jindy si mě a mé přátele dokonce z okna svého domu natáčel na kameru,“ dodal Šudřich.

Starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Vaněk prohlásil, že s případem momentálně nic neudělá. „Přenechal jsem vyšetřování komisi a po jejich vyjádření rozhodnu, co bude dál,“ řekl.

Proč mladíky ve svém okolí strážník údajně napadá, nám odmítl sdělit. „Dobrý den, u telefonu Tereza Bičanová ze Slováckého deníku. Můžu mluvit s panem Gajdou?“ tak zněl dotaz redaktorky. „Pan Gajda je u telefonu a odmítá s vámi komunikovat,“ řekl strážník a položil sluchátko.

O tom, že rodiny Šudřichova a Jurčekova nejsou jediné, které mají se strážníkem potíže, svědčí diskuse na webu Slováckého deníku.