Slavit se zde začalo už ve čtvrtek, ještě před začátkem naškrobené parády. V prostorách radnice se uskutečnila vernisáž městských fotokronik a virtuální prohlídky města, která je k vidění také na jeho oficiálním webu.

Součástí zahájení výstavy bylo oficiální představení starších stárků Karla Šuranského a Dominiky Sojákové. Sestava jejich mladších pobočníků byla totožná s tou loňskou – Jan Pluhař s Kristýnou Vaculíkovou a Pavel Dovrtěl s Lucií Tymrovou.

Do sobotního průvodu se nakonec zapojily více než dvě stovky krojovaných. Starosta Josef Bazala je při předávání práva neopomněl poučit o dobrém vychování. „Hlavně v neděli přijďte do kostela," pobavil zaplněný prostor před radnicí k potěše místního správce farnosti Miroslava Suchomela.

Nedělní hodové odpoledne na školním dvoře zpříjemnilo vystoupení nejen domácích souborů, ale také Rosénky z Prahy a Javorníku z Brna.

„Jsem obrovsky nadšený. Stále zpracovávám zážitky z posledních čtyř dní," přiznal po skončení veselí osmadvacetiletý stárek Karel Šuranský. Ten neměl jednoduchou úlohu. Sice osm let tancoval ve staroměstském dětském souboru Dolinečka, ale když v roce 1997 jeho skupinka skončila činnost, on dále do dospělého kolektivu nepokračoval.

Není tedy divu, že se při organizaci hodů s celou svou rodinou pořádně zapotil. Nestačil si třeba ani zopakovat figury verbuňku. Velký problém v tom prý ale nebyl. „Podle výrazu spolutanečníků to sice nebyla extraliga, na druhou stranu ale ani úplná tragédie," dodal spokojeně.

Také stárka Dominika Sojáková zářila spokojeností. „Byla to obrovská životní zkušenost. Už se těším, až si hody ve Starém Městě příští rok užiji jako řadová členka chasy."