U obce Rasová havaroval na mokrém povrchu vozovky řidič kamionu, ke zranění však nedošlo. „U Rasové jsme byli vyjetí také. V úseku buchlovských hor a Rasové totiž sníh zůstával v předjížděcích pruzích,“ vysvětlil ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík s tím, že je sníh nezaskočil jako vloni, protože přišel ve dne a ne nad ránem. Ve středu ráno už vozovky namrzly. Silničáři proto vyjeli se čtyřmi vozy, aby posypaly hlavně namrzající mosty.

Pneuservisy na Slovácku opět hlásí plno. S příchodem prvního sněhu tam přijíždí druhá vlna řidičů, kteří přezouvání pneumatik nechávají na poslední chvíli. „Momentálně mám narváno a nezastavím se ani v neděli. Další zájemce už musím objednávat na příští týden,“ popsal situaci ve svém kunovickém pneuservisu Miroslav Hanus. Obdobně jsou na tom i jeho kolegové v ostatních servisech na Slovácku.

Řidiči by podle Buchtíka měli začít jezdit opatrněji. Nejen náledí, ale také sníh a mokrý povrch vozovky snižují ovladatelnost vozidla. „Většinou všechno nechávám na poslední chvíli, ale zimní gumy mám přezuté už více než tři týdny. Alespoň můžu být v klidu a nemusím teď dlouho čekat v servisu,“ vyjádřil se řidič Tomáš Janíček z Uherského Hradiště.