„Několika čarodějnicím je už několik set let, ale jsou svěží a temperamentní. S přibývajícím večerem jim čipernosti přibývá," zasmál se Miroslav Kovářík, starosta Modré a vedoucí tamního skautského střediska.

Pro magické bytosti, které ještě neodrostly dětským střevíčkům, připravilo skautské středisko několik disciplín, při nichž si kluci a holky mohli poměřit svoje dovednosti, schopnosti a odvahu. „Děti musely projít pěti čarodějnickými disciplínami, třeba čarodějným hradem, setkaly se s upíry a po zásluze se jim dostalo odměny," informoval Miroslav Kovářík.

Bylo radostí pohledět, jak některé starší čarodějnice, co už mají něco odlétáno, pozorně sledují ty v dětském věku, v nichž jim vyrůstá skvělá konkurence. A přitom se dospělé čarodějnice, ježibaby a čarodějové se na počínání těch malých nedívali s nevolí, ale dokonce je povzbuzovali a nabádali k odvaze.
K poslechu i tanci vyhrávali čarodějnicím a čarodějům místní ,kanci´, a to skupina Lončáci z Modré.

Na prostranství hradiska vzplála menší vatra, nikoliv aby na ní byly čarodějnice páleny, ale aby si návštěvníci skanzenu mohli nad ohněm opéct buřty. Kdo se na čarodějný večer vypravil, musel počítat s tím, že bude chladný. Nezbytnou výbavou čarodějného mystického duchovna bylo tedy teplé oblečení. Náladu dospělých rozpálila z domu přinesená pálenka, ale i dobroty z udírny přilehlého kiosku.

Čarodějky, čaroděje a ježibaby v podařených kostýmech sledovala po celý večer nezávislá porota, která se rozhodla, že v dětské kategorii vítěze nevyhlásí. Každé z dětí si domů odnášelo diplom a nějakou sladkost, kterou v opevněném hradisku nestačilo zkonzumovat. A jak dopadla soutěž Miss letitá čarodějnice? Tou se stala Martina Říhová z Velehradu. První vicemiss byla Veronika Huňková z Modré a pro třetí místo si přiletěla čarodějnice až z Otrokovic. Její jméno však zůstalo utajeno.