Organizátoři očekávají až padesát tisíc lidí. „Vloni na slavnosti přijelo okolo pětatřiceti tisíc návštěvníků,“ uvedl místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský. V jedno velké jeviště se v sobotu a v neděli promění celé historické jádro města.

Představí se desítky folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel. Slavnost zahájí tradiční průvod krojovaných účastníků z Vinohradské ulice v Mařaticích, který vystřídá prezentace jednotlivých mikroregionů. Do programu se tak podle organizátorů celkem zapojí na čtyřicet obcí a měst.

„Nebude chybět ani jarmark lidových řemesel s ukázkami, program pro děti, zpívání mužský sborů a posezení ve vinných sklepích,“ prozradil mluvčí slavností vína Michal Dvouletý.

Zvláštností slavností bude také dřevěný kolotoč, který si připravila skupina historických šermířů Memento mori z Uherského Ostrohu. V neděli se mohou návštěvníci těšit na přehlídku ženských svatebních a dětských slavnostních krojů, vystoupení kapely Hradišťan a dopolední výstavu vín od místních vinařů. Nejlepší z nich budou oceněny titulem Šampion Slováckých slavností vína 2007.

„Na výstavě se objeví vzorky vín od Napajedel až po Strážnici. Ty pak doplní vína ze Bzence, Skalice a Popic,“ informoval předseda občanského sdružení Vinaři Mařatice Bohuslav Jež.

Otevřené památky:Farní budova
Františkánský klášter
Galerie Slováckého muzea
Gymnázium, hotel Slunce
Justiční palác
Kaple sv. Alžběty
Kaple sv. Šebestiána
Knihovna B. B. Buchlovana
Kostel Františka Xaverského
Lékárna U Zlaté koruny
Nová radnice
Pavlačové domy
Portál
Reduta
Sklep u Juráků
Slovácké muzeum
Stará radnice