Už teď se o ni začínají zajímat divadelní recenzenti, dramaturgové největších českých divadelních festivalů i Česká televize. Štáb brněnské redakce pořídil o novince obsáhlou reportáž a zároveň divákům představí výtvarnici hradišťské scény Evu Jiřikovskou. Vše se objeví v pořadu Divadlo žije, jenž je v programu zítra před polednem.

„Kalibův zločin je první aspirant na cenu Alfréda Radoka pro nejlepší inscenaci roku,“ nechal se slyšet divadelní kritik J. P. Kříž. Televizní štáb pořadu Divadlo žije tak logicky zajímalo, jak taková inscenace vzniká. Na otázky odpovídala dramaturgyně Iva Šulajová a představitelé hlavních rolí Tomáš Šulaj a Irena Vacková. Diváci se tak mohou těšit na jejich zkušenosti z práce s režisérem Pitínským, považovaným za jednoho z nejlepších divadelních tvůrců.

Součástí pořadu bude i medailon výtvarnice Evy Jiřikovské, jež je podepsána pod mnoha návrhy scén, kostýmů, ale i plakátů a vůbec celé grafické podoby Slováckého divadla. Ta se štábem navštívila krejčovnu, kde vznikají kostýmy, a rozpovídala se o tom, proč má uherskohradišťské divadlo tolik ráda.

„Jak já ráda povídám o našem divadle jinde! A jak je to tu NAŠE! A vždy se vrátím a říkám si, tady to tak funguje. Tady má každý svoji úlohu, každý ví, co má dělat, nemudruje, a je tu milo. To se nedá říct o jiných divadlech. Nedá, bohužel. Pro mě není naše divadlo instituce, kam chodím pouze do práce, pro mě je to domov,“ vyznává se Eva Jiřikovská. Pořad Divadlo žije začíná v sobotu v 11.25 na ČT2. (kaj)