Klisnička, která slouží dětem, oslavila narozeniny

Čtvrt století se dožila huculská kobylka Livie ze stáje TJ Monty. Tato matka dvou potomků Čerta a Lorda není obyčejným koníkem, ale ve stáji pomáhá při léčbě hipoterapií. Denně se v jejím sedle vystřídá několik postižených dětí, pro které má jízda velmi příznivé léčebné účinky.

Oslavenkyně, které všichni říkají Oliva, se do stáje TJ Monty dostala darem od Nicol Valentové, dcery zakladatele Nadace Děti-kultura-sport Iva Valenty. Právě tato nadace na Hradišťsku hipoterapii zaštiťuje. A proč tento dar putoval právě sem? „Když můžu pomoci těm, kteří to potřebují, proč bych to neudělala,“ vysvětlila Nicol.

Při oslavách narozenin Olivy nescházelo šampaňské, ani křupavá mrkev či sladká jablka. Gratulovat k úctyhodnému věku jí přišli i další koníci ze stáje TJ Monty, mezi kterými byli hřebec Devil, který v roce 1998 skončil druhý na Velké Pardubické. Většina z přítomných koní je pro hipoterapii vhodných také, a tak se i oni přidávají k pomoci postiženým dětem.

Na obrazovkách TV Slovácko ještě uvidíte: Rok 2007 byl pro město Uherské Hradiště výjimečný, míní starosta • Hejtman Zlínského kraje strávil Silvestra na Velké Javořině.

Více o regionálním vysílání televize Slovácko si přečtěte zde

Související článek:

O sluch miminek je pečováno lépe