Poutní cesta propojí Velehrad a Staré Město

Poutní cesta dostane jméno Mariánská a bude spojovat Staré Město a Velehrad. „Úsilí Matice Velehradské předcházelo úsilí skupiny brněnských architektů, kteří projekt poutní cesty vymysleli. Inspirovala je návštěva papeže Jana Pavla II. na Velehradě v roce 1990. My jako občanské sdružení se snažíme sehnat finance na realizaci,“ vysvětlil spoluzakladatel Matice Velehradské Petr Hudec.

Pomocnou ruku při realizaci nabídl občanskému sdružení také Zlínský kraj. „Chceme být jedním z partnerů tohoto projektu a přispějeme na vybudování jednoho výtvarného a sochařského díla, která budou jednotlivá zastavení představovat, částkou 135 tisíc korun,“ potvrdil hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.

Tato částka postačí právě na vybudování jednoho z plánovaných dvaceti zastavení. Realizace poutní cesty by měla být zahájena v roce 2008. V plném lesku by při dobrých podmínkách mohla být představena při Dnech lidí dobré vůle za další dva až tři roky.

Příští týden v magazínu Televize Slovácko uvidíte: • O víkendu ožila Reduta výtvarnými dílničkami • Nastupující topná sezona skrývá mnoho nebezpečí • Festival Týká se to také tebe čeká řada změn

Více o regionálním vysílání televize Slovácko si přečtěte zde