Ale i tam myslí na divadlo, povídají si o inscenacích, přemýšlí nad dialogy. Prostě herci nikoliv povoláním, nýbrž duší. To jsou Květa Fialová a Josef Kubáník. Nynější dny tráví na egyptských plážích.

„Miluji dovolenou. Vlastně je mi trochu jedno, kde ji trávím, hlavně, když jsou tam fajn lidi. Ale do Egypta se moc těším. Nejsem úplný vyznavač ležení na pláži, ale strašně rád si večer zajdu do baru na míchaný nápoj, anebo jen tak nasát cizokrajnou atmosféru," svěřil se těsně před odletem na africký kontinent Josef Kubáník. „Já moc ráda cestuji. A jedu ráda prakticky kamkoliv, hlavně, když tam jedu s Pepíčkem," kontrovala hereckému kolegovi a kamarádovi Květa Fialová. Do Egypta se herci začali balit jen pár dnů po návratu z italského letoviska Caorle. „Byli jsme tam u Květiny kamarádky. Ještě s námi jeli i naši přátelé. Třeba jedna známá kartářka. Vypadalo to jako výprava dvora Rudolfa II.," utahoval si Josef Kubáník.

Ani na dovolené v Egyptě se herci nevyhnuli vpravdě kuriózním situacím. Když se v pokoji slavné herečky objevila ještěrka, šel situaci na recepci řešit nerozlučný kamarád slavné herecké dvojice. Ten však neuměl anglicky říct „ještěrka", a recepční tedy řekl nejbližší přirovnání, které jej v tu chvíli napadlo. „Měli jste vidět ty manévry, když Štěpán recepční lámanou angličtinou řekl, že Květa má v pokoji malého krokodýla. Přeci jen, byli jsme kousek od Nilu," popisoval kamarádům přímo z Egypta nevšední historku Josef Kubáník.