Na zcela ojedinělé akci svého druhu v Česku, kterou už tradičně pořádá Skautské středisko Modrá, se sešlo sedmdesát šest mladých skautských kuchtíků a kuchtiček z Tupes, Jalubí, Modré, Uherského Hradiště a Starého Města.

V sedmi objektech sídlištně hospodářského a řemeslnického areálu skanzenu předváděli kluci a holky ve věku od šesti do patnácti let své kuchařské umění. Z přinesených kulinářských surovin a ingrediencí vařili docela obyčejná jídla, ale i speciality, jejichž recepty drželi přísně pod pokličkou.

„V příbytcích, v jakých kdysi žili Slované, měli mladí skauti tvrdé podmínky k přípravě nejrůznějších pokrmů. Vždyť připravovat jídlo na otevřeném ohništi nebo v peci, jaké měli naši předci před dvanácti sty lety, není vůbec jednoduché. Ale děti to bravurně zvládaly,“ nechal se slyšet vůdce Skautského střediska Modrá a jeden z hlavních pořadatelů zimního vaření Miroslav Kovářík. Netajil se ani tím, že neví, že by skautské zimní vaření pořádala některá organizace Junáka v naší vlasti.

„Mám radost, že tuto zimní akci nezhatilo nepříznivé počasí. Slunečné počasí a třináct stupňů nad nulou byly opravdu malebným rámcem tříhodinového skautského vaření,“ pochvaloval si Kovářík. Zatímco v prvních ročnících zimního vaření dostali skauti od pořadatelů suroviny k výrobě jídel, tentokrát si je museli přinést z domu. Zapomenout nesměli ani kotlíky, ešusy a další kuchyňské náčiní. „Chtěli jsme dát větší prostor nápadům a fantazií dětí,“ prozradil Kovářík. Jako odborný porotce neskrýval ani svou radost z pokrmů, které skautští kuchtíci připravili. Za pravdu mu dala jedna z přihlížejících maminek, Vladimíra Králíková z Modré. „Skauti se nemusejí za připravené pokrmy stydět. Vynikající bylo třeba kuřecí maso na kari a zeleninová polévka. Už se těším na pečená holoubata, ale nevím, jestli se na mě alespoň kousek masa dostane,“ nadhodila Králíková. Kuřecí a uzené speciality moderských Bobrů pochválily Dorota Gajdošová a Martina Plačková. „Jako holky bychom klukům asi nemohly konkurovat. Jejich jídla byla vynikající. A ta vůně masa z udírny. Na oplátku přineseme klukům bramboráčky nebo lívanečky,“ dodaly unisono skautky.