Je tam Bohun Slovnov?

Jednou do redakce zavolala paní. Bez představení okamžitě spustila: „Dobrý den, je tam pan Bohun Slovnov? Na chvíli jsem se zarazil a poté zcela vážně odvětil: „Pan Bohun Slovnov tady bohužel momentálně není. Zkuste zavolat za půl hodinky.“ Po rozloučení jsem položil sluchátko a asi deset minut se bez ustání hlasitě smál. Slovnov byla totiž zkratka Slováckých novin v emailové adrese bohun.slovnov@den.cz.

Zdarec, starosto!

Dlouhé telefonáty dají člověku někdy zabrat. Po jednom takovém s nejmenovaným starostou jsem skutečně nevěděl, čí jsem. Na jeho pozdrav „Nashledanou“ jsem ledabyle odpověděl „Zdarec“. Bylo asi zbytečné vysvětlovat do zavěšeného sluchátka, že jsem se přeřekl.

Pan Kapiňus?

Kolega Kapinus má opravdu exotické jméno. Pro řadu lidí proto představuje jeho vyslovení velký problém. Nejrůznější zkomoleniny dokáží rozesmát nejen jeho samotného. Já mám nejraději hlášku paní, která se do telefonu zeptá vždy stejně: „Pan Kapiňus?“

Vážený pan Nedorazil

Příjmení, které často vybízí k pozměnění, nosí za svým jménem i šéfredaktor Martin Nevyjel. Přesvědčil se o tom, když mu jednou ráno na stole ležela obálka nadepsaná: „Vážený pan šéfredaktor Martin Nedorazil“.