Článek je součástí silvestrovského vydání Slováckých novin a nezakládá se na pravdě

Podle politologů jej novopečený hejtman Stanislav Mišák „vyšplouchl“ z křesla prvního muže kraje, poněvadž zahrál voličům na lidskou notu. „Dokázal se více ukázat jako člověk. Ne jen jako uniformovaný politik. Nebál se třeba prohlásit, že má rád špek a zabijačku. Lidem se líbí, když je politik takový obyčejný chasník,“ vysvětlil nucenou výměnu na postu hejtmana Zlínského kraje politolog Jan Prokoukl.

Exhejtman Libor Lukáš měl však v rukávu návrh fotografie na předvolební billboard, která by na voliče zaútočila ještě lidštěji než zabijačka Stanislava Mišáka. Nechal se vyfotit v hospodě při fašankovém veselí. To si přítomní mohli se svým hejtmanem nejenom připít, ale také jej trochu počmárat.

Tento snímek však Lukášovi volební poradci zavrhli jako nevkusný. „Byla to chyba, volební výsledky to jasně ukázaly. Lidem je bližší zabijačka než politický program,“ kroutí ještě dnes hlavou Libor Lukáš, jenž v současné době zastává funkci statutárního náměstka hejtmana. Podle nepotvrzených informací se však Lukáš ze svého volebního neúspěchu poučil natolik, že začal jednat hned několik dnů po ustanovení nového vedení kraje. „Vyhodil všechny své poradce,“ uvedl zdroj z Lukášova okolí, který z profesních důvodů požádal o zachování anonymity.

Lukáš už nyní připravuje novou kampaň, kterou povede odborník v marketingových kruzích přezdívaný Krkovička, řezník, kupec a sedlák v jedné osobě.

Martin Ente Kachnička

Čtěte více: vpravo nahoře Související články