„Po delší době jsem se byl na představení podívat, když se se souborem loučila Alexandra Kallusová. A to, co jsem viděl, mě vyděsilo. Když jsme skoro před třemi lety s Donaha! začínali, na pódiu stály vypracované figury herců. A teď se na prknech vlní hrošíci,“ kroutí nevěřícně hlavou Stránský.

Principál však jen kryje pravý důvod stažení muzikálu z repertoáru. Herci, kteří značně přibrali, totiž při svých tanečních kreacích pravidelně poškozují své kostýmy, jimiž jsou kožená tanga. Po každém vystoupení je tak musí kostymérka v zákulisí přešívat a zpevňovat. Neustálé výdaje na opravy erotických oblečků a více práce pro kostymérku je pro divadlo finančně neúnosné zatížení. „Poslední výkaz hodin byl u kostymérky skutečně takový, že bychom ji museli zaměstnat na plný úvazek. Tanga přešívala až osm hodin denně po každém představení,“ zdůvodnil mluvčí a herec Slováckého divadla Josef Kubáník. Ředitel Stránský tak přistoupil k razantnímu kroku – stáhl Donaha!. Někteří diváci však nad jeho rozhodnutím nevěřícně kroutí hlavami.

„Když jsem se podívala na lednový herní plán Slováckého divadla a viděla, že Donaha! už tam není, tak mě to zarazilo. Zatelefonovala jsem na pokladnu a paní mi tam oznámila, že představení museli z technických důvodů stáhnout. Jsem z toho zdrcena,“ přiznala šestapadesátiletá toho času slaměná vdova Erika Toužilová z Uherského Hradiště.

Řeči o zvětšení břišního objemu některých herců kolovaly v zákulisí divadla už nějakou dobu. Na rozloučce s Alexandrou Kallusovou se k pár kilům navíc přiznal i herecký playboy uherskohradišťského ansámblu David Vaculík. „Co jsem se oženil, tak jsem přestal běhat a hned je to poznat. Mám o osm kilo víc, než jsem vážil, když jsme s Donaha! začínali,“ podotkl zkroušeně Vaculík za tichého souhlasu své krásné manželky Kamily.

Rapidního přibírání herců si na svém posledním představení těsně před Vánocemi všimla i budoucí maminka Alexandra Kallusová. „Přibrali všichni. Jen Míra Zavičár ne. Jediný, kdo by kvůli roli mohl přibrat a zdá se mi, že naopak zhubl, je Martin Vrtáček,“ smála se Kallusová.

Diváci však nemusí zoufat. Ředitel divadla slíbil, že Donaha! se na prkna vrátí. Svému ansámblu však dal ultimátum: Zhubnete, nebo angažuji nové herce. Slováckému deníku se exkluzivně podařilo zjistit, že Stránský nemluvil do větru. Už má náhradu za „hrošíky“ vyhlédnutou. Inspirovala ho štíhlá a šlachovitá postava Josefa Kubáníka. A když se dozvěděl, že Kubáník, nejslavnější rodák z Kopanic, má ještě jedenáct bratrů, bylo rozhodnuto. „Mají prý stejnou figuru a talent jako Josef, nebude tedy žádný problém najít mezi nimi náhradu za herce, kteří nezhubnou. Ale nepředbíhejme, uvidíme za měsíc,“ pohrozil Stránský.

Tato zpráva se nezakládá na pravdě - pochází ze speciálního vydání silvestrovského čísla Slováckých novin.

Přečtěte si také:

Panika mezi diváky. Skončí Donaha!?